Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

COFFEEIN Espresso Moderna - espresso zmes (200 g, zrnková)

Píše sa rok 2017 a takzvaná 3. kávová vlna prebieha v plnom prúde aj na Slovensku. Čo to vlastne znamená? 3. vlna je hlavne o zachovaní čo možno najviac charakteristík kávy. Kladie sa viac dôraz na pôvod kávovníkov a ich zŕn, vieme viac o farmárovi, ktorý kávu vypestoval a celý reťazec z plantáže až do šálky je tak jasnejší.

Veľmi dôležitú úlohu v tomto reťazci zohráva pražiar, ktorý pretaví úsilie všetkých ľudí do celku. To, ako bude káva chutiť a voňať, ovplyvní pražiar odtieňom a krivkou praženia. Pri tmavšom pražení sa všetky pôvodné charakteristiky kávy potlačia do úzadia a v chuti cítiť hlavne chuť praženia a karamelizácie cukrov v zrne než samotnú chuť kávy. To sa nám nepáči.

Práve preto sme sa rozhodli vytvoriť jedinečnú espresso zmes z výberových káv, ktorá odráža najmodernejšie trendy kávového sveta. Pozor! Táto zmes nie je podpražená a kyslá, takže sa nemusíte báť acidity, ktorá ohromí Vaše chuťové bunky. Espresso Moderna je upražená presne tak, aby bola sladká, čokoládová a šťavnatá. Káva hrá rôznymi tónmi a chuťami. Je výborná na espresso, ale užijete si ju aj v moka konvičke alebo cez French Press.

100 % Arabica
Espresso zmes
Odtieň praženia: City plus
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 22.03.2017

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

5.90
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, krémové. V chuti dominuje až sirupová sladkosť sprevádzaná šťavnatosťou malého bobuľového ovocia. Dochuť kávy je sladká, čokoládová a oriešková, s tónmi škorice.

Pôvod kávy

Túto espresso zmes sme vytvorili s prihliadnutím na moderné trendy v baristike. Zmes tvorí z 50 % Brazília Diamond a z 50 % Costa Rica Tarazzu. Obe kávy sú výberové podľa noriem SCA a zbierané ručne v 4. kvartáli roku 2016.

Hodnotenia

Celkovo
3 hodnotenia Pridať hodnotenie
    z prveho dojmu, mam pocit, ze je chut vyvazenejsia ako pri virginke, perfektna :)
    Momentálne moja obľúbená káva na mlynčeku. Krásna kombinácia chutí od jemnej acidity na začiatku až po čokoládovú dochuť.
    vzhladovo ma trochu prekvapila - zdala sa mi byt o nieco bledsia ako ine kavy a do mlynca som ju sypal s obavami ci nebude moc kysla. opak je pravdou - je velmi prijemna a vyvazena - vacsinou mi v kave dominuje bud acidita alebo cokoladova dochut, tu je to tak nejak oboje v rovnovahe. tuto budem objednavat asi velmi casto :)

Diskusia k produktu - COFFEEIN Espresso Moderna - espresso zmes (200 g, zrnková)