Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Columbia El Danubio - svetlé praženie (200 g, zrnková)

Farma El Danubio sa nachádza v regióne Tolima na juhu krajiny. Jej história sa začala písať len v roku 2012, kedy sa miestny zberač kávovníkových čerešní, Juan Rodriguez, rozhodol mať vlastnú farmu s kávovníkmi. Z nasporených peňazí a pomocou pôžičky od blízkej rodiny kúpil starú farmu El Danubio. V tom čase sa na nej nachádzalo len zhruba 3000 kávovníkov, ktoré trpeli chorobami a mali nízku úrodnosť. Juan sa rozhodol celú farmu zrevitalizovať a každý rok zasadil 10 000 nových kávovníkov. Dnes má jeho farma už 50 000 zdravých kávovníkov odrody Caturra.

Juan si je vedomý toho, že na výnimočnú kávu treba viac než len zdravé kávovníky. Preto vybudoval vlastnú spracovateľskú stanicu a taktiež aj africké postele na sušenie spracovanej kávy. Kávovníkové čerešne sa na jeho farme zbierajú výlučne ručne. Následne sa spracujú mokrou metódou a potom sa sušia presne 18 hodín na afrických posteliach. Po vysušení nasleduje manuálny screening a triedenie zŕn.

100 % Arabica
Specialty coffee - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Vypredané
Dátum praženia: 08.05.2017

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je mohutné, sirupové. V chuti dominujú sladké ovocné tóny a môžeme v nej nájsť marhuľu, hrušku a mandarinky. Dochuť kávy je sladká s tónmi kakaa a trstinového cukru.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Caturra sa pestujú vo vulkanickej pôde, v oblasti Tolima, v nadmorskej výške 1800 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou a sušené na slnku. Ručný zber 2016.

 

Ďalšie informácie

REGIÓN: Tolima, južná Columbia
FARMA: El Danubio
FARMÁR: Juan Rodriguez
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: 100 % Caturra
SPRACOVANIE: mokré, sušené na slnku
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1800 m n. m.
ZBER: ručný, 2016

Diskusia k produktu - Columbia El Danubio - svetlé praženie (200 g, zrnková)