Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Etiopia Rocko Mountain - svetlé praženie (200 g, zrnková)

KONEČNE! Naposledy sme mali v ponuke výberovú Etiópiu 4 - 5 mesiacov dozadu. Dlho sme nevedeli nájsť takú, pri ktorej by nám „spadla sánka” po jej ochutnaní. Čakať sa oplatilo, je tu Rocko Mountain.

Káva pochádza z oblasti Haricha Woreda, z regiónu Gedeo, spod pohoria Rocko Mountain, kde sa pestujú výhradne len divoké odrody Arabicy. S touto kávou sa obchoduje vďaka spoločnosti Addis export, ktorá sa rozhodla podporiť miestnych farmárov, ktorí nepatria do žiadneho družstva alebo spoločenstva. Addis vykupuje zrná od drobných farmárov, ktorým ponúka férové ceny za ich kvalitnú kávu. Taktiež podporuje farmárov v oblasti vzdelania a kultúry a momentálne ide časť výnosu z predaja kávy na projekt „Girls Gotta Run Foundation”.

100 % Arabica
Specialty coffee - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Vypredané
Dátum praženia: 12.06.2017

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Nádherná florálna káva so stredne silným, štavnatým telom. Hneď na začiatku Vás očarí aróma, v ktorej cítiť jazmín. V chuti kávy dominujú ovocné tóny, ako sú mandarínky a jahody, ktoré vytvárajú nádhernú, komplexnú chuť. Dochuť kávy je sladko-horká, pripomína skaramelizovaný cukor.

Pôvod kávy

Pôvodné divoké odrody kávovníkov sa pestujú vo vulkanickej pôde, v oblasti Gedeo, v nadmorskej výške 1950 – 2150 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou. Ručný zber 2016.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Haricha Woreda, Gedeo Zone
FARMA: združenie drobných farmárov
PÔDA: vulkanická
ODRODA: pôvodné divoké odrody Arabiky
SPRACOVANIE: suché
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1950 – 2150 m n. m.
ZBER: ručný, 2016

Viac informácií o Etiópii a jej káve sa dočítate v našom článku.

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    wow, táto káva je naozaj skvelá - má veľmi výraznú plnú chuť - je trošku horká, sladká až zemitá. myslím, že by ju docenili hlavne ľudia, čo nemajú radi výraznú aciditu v kávach.

Diskusia k produktu - Etiopia Rocko Mountain - svetlé praženie (200 g, zrnková)