Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

El Salvador Los Pirineos - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Je to až neuveriteľné, ale kávovníková farma Los Pirineos bola založená ešte v roku 1880 - prisťahovaleckou rodinou Baraona. Od založenia až do dnešného dňa je celá farma v rukách rodiny a dnes ju vedie 3. generácia rodu. Hlavným farmárom je Gilberto Baraona, ktorý je skôr výkonným riaditeľom než farmárom. Pod jeho vedením pracuje na farme zhruba 50 stálych zamestnancov.

Farma Los Pirineos má viacero zaujímavostí. Leží na vrchole vyhasnutej sopky Tecapa. Pestujú sa na nej geneticky najstaršie odrody kávovníku Bourbon (presne ten máme v ponuke) v celom Salvádore. A taktiež tu majú najmodernejšiu spracovateľskú stanicu v celej krajine. Okrem toho tu testujú a kultivujú až 10 nových odrôd kávovníkov, ktoré nikde inde na svete nenájdeme. Farma Los Pirineos nežije len zo svojej histórie, ale je veľmi aktívna vo vytváraní kvalitnej výberovej kávy v El Salvadore.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 19.02.2018

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Produkt už bohužiaľ nie je v ponuke
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je mohutné a dominantné. Vďaka suchému spracovaniu prevládajú v chuti tóny sušeného a kandizovaného ovocia. Pri prvom dúšku budeme cítiť trstinový cukor a karamel. Onedlho prídu na rad sladšie tóny ovocia, ako je ananás a banán. V chuti môžeme cítiť aj miernu rumovú arómu (pri espresse).

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Bourbon sa pestujú v regióne Usulutan, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1100 - 1800 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou. Ručný zber a triedenie. Zber január - marec 2017.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Usulutan

FARMA: Los Pirineos

FARMÁR: Gilberto Baraona

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: 100 % Bourbon

SPRACOVANIE: suché - natural

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1100 - 1800 m n. m.

ZBER: ručný, január - marec 2017

 

Viac informácií o káve zo Salvádoru sa dočítate v našom článku.

Diskusia k produktu - El Salvador Los Pirineos - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)