Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Kenya Getuya - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Do našej letnej ponuky pribudla nová kenská káva zo spracovateľskej stanice Getuya z mojej najobľúbenejšej pestovateľskej oblasti, Kirinyaga. S kávou aktívne pracujem 7 rokov a 9 z 10 najlepších kenských káv bola práve z tohoto regiónu. Nebude to náhoda. V tomto regióne sa kĺbi zaujímavé podnebie a úrodná sopečná pôda. To všetko vďaka pohoriu Mt. Kenya, ktoré je druhé najvyššie pohorie v krajine.

Spracovateľská stanica Getuya združuje drobných farmárov z regiónu. Ich družstvo Mwirua má až 5877 členov, ktorí obrábajú svoje kávovníkové plantáže. V priemere majú ich pozemky veľkosť len 0,1 ha a 1 farmár vypestuje ročne len 110 kg zelenej kávy.

Odovzdané kávovníkové čerešne sa spracúvajú mokrou metódou. Pred spracovaním ešte ale prechádzajú ručným triedením. Po vytriedení nasleduje klasické mokré spracovanie aj s fermentáciou, ktorá trvá 36 hodín. Po fermentácii sa zrná očistia a nechajú sušiť na afrických posteliach na priamom slnku.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 07.08.2018

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné a ovocné. V chuti dominujú ovocné tóny malého bobuľového ovocia. Dochuť kávy má mierne horkejší nádych a môžeme v ňom nájsť karamel a trstinový cukor.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody SL 28 a SL 34 sa pestujú v regióne Kirinyaga, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1500 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou a zbierané a triedené ručne. Zber október - december 2017.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Kirinyaga, mesto Kerugoya

FARMA: drobní farmári z regiónu

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Getuya

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: SL 28, SL 34, Ruiru 11

SPRACOVANIE: mokré, sušené na slnku

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1500 m n. m.

ZBER: ručný, október - december 2017

Diskusia k produktu - Kenya Getuya - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)