Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Ethiopia Wolichu Wachu - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

23. septembra 2017 sa konal v Piešťanoch Drip Fest a my sme tam priniesli sucho spracovanú Etiópiu Burtukaanu. Tá káva bola hitom a vypredali sme ju asi za týždeň. To bola najlepšia káva, akú som kedy pil a odvtedy sa snažím nájsť podobne geniálnu etiópsku kávu. Nebudem vám klamať, ešte sa mi to nepodarilo a ani Wolichu Wachu nie je tak dobrá. Je ale dostatočne dobrá na to, aby sme ju zaradili do ponuky, takže sa o kvalitu nemusíte obávať ;-) Ba čo viac, pre tých, ktorí Burtukaanu nikdy nepili, bude možno táto káva tá najlepšia Etiópia v živote.

Spracovateľská stanica Wolichu Wachu leží v regióne Guji, na západe krajiny a spolupracuje s družstvom farmárov Harso Haru Mude, ktorí svoju úrodu predávajú práve sem. Táto spracovateľská stanica sa vybudovala v roku 2017, a to len vďaka tomuto družstvu. Je to teda nový projekt mladých farmárov, ktorí sa snažia preraziť na trh s výberovou kávou. Družstvo aktívne pracuje so špecialistami a svojimi farmaŕmi a pravidelne ich školí v rôznych smeroch kávového farmárčenia.


100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 07.08.2018

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, čajové a sladké. V chuti prevládajú tóny zrelého ovocia, ako sú marhule, papája, černice a aj višne. Dochuť kávy sa nesie v podobnom sladkom duchu a môžeme v nej nájsť trstinový cukor, skaramelizované mandle a marcipán.

Pôvod kávy

Divoké odrody kávovníkov sa pestujú v regióne Oromia, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1900 - 2200 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a zbierané a triedené ručne. Zber január - február 2018.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Uraga wereda - Oromia

FARMA: drobní farmári z regiónu

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Wolichu Wachu

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: divoké odrody (Heirloom)

SPRACOVANIE: suché - natural

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1900 – 2200 m n. m.

ZBER: ručný, január – február 2018

Diskusia k produktu - Ethiopia Wolichu Wachu - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)