Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Guatemala Los Santos - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Luis Pedro Zamora patrí už k 4. generácii, ktorá podniká v kávovom odvetví. Kávovému remeslu sa priúčal už od malička pri svojom dedkovi a aj otcovi. Ako to už býva zvykom, tak mladá krv priniesla do rodinnej firmy nové nápady. Luis Pedro presvedčil svojho otca, že nová, rozumnejšia a lepšia cesta je spolupracovať s drobnými farmármi, ktorí vedia produkovať kávu výberovej kvality (specialty grade). Preto sa od roku 2000 začali orientovať na spoluprácu s drobnými farmármi z regiónu Chimaltenango, kvôli ktorým vybudovali svoju spracovateľskú stanicu Bella Vista.

Vo svojej spracovateľskej stanici vykupujú kávu od lokálnych drobných farmárov. Spolupracujú výlučne len s farmármi, ktorí dbajú na kvalitu pestovania a zberu. Na oplátku im platia za kávu férové ceny, no dbajú aj o ich vzdelanie a rast, a preto ich pravidelne školia a učia, ako byť lepší v pestovaní kávy.

Los Santos je pomenovanie pre vlastný blend káv, ktorý vykupujú od spomínaných farmárov. Tento blend má presné postupy spracovania. Od farmárov kupujú len dokonalé červené čerešne odrôd Bourbon, Caturra, Catuai a Pache. Tie následne spracujú mokrou metódou, fermentujú 15 hodín a následne sušia na priamom slnku 14 dní. Z týchto odrôd a postupu spracovania vznikne jedinečná chuť kávy, ktorú nazvali Los Santos.


100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 08.04.2019

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, sladké. Chuťovo je to veľmi vyrovnaná káva a nedominuje v nej žiadna z chutí. Nájsť v nej môžeme mliečnu čokoládu a rôzne sladké drobné ovocie. Dochuť kávy je mierne horká, pripomína skaramelizovaný cukor.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Bourbon, Caturra, Catuai a Pache sa pestujú v regióne Chimaltenango, vo vulkanicko-piesočnatej pôde, v nadmorskej výške cca 1500 - 2000 m n. m. Čerešne sú spracované mokrou metódou a zbierané a triedené ručne. Zber január – apríl 2018.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Chimaltenango

FARMÁR: drobní farmári z regiónu

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Bella Vista

PÔDA: vulkanicko-piesočnatá

ODRODA: Bourbon, Caturra, Catuai, Pache

SPRACOVANIE: mokré, sušené na slnku

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1500 - 2000 m n. m.

ZBER: ručný, január – apríl 2018

Diskusia k produktu - Guatemala Los Santos - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)