Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Panama Finca Hartmann - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

V roku 1891 sa na Morave (vtedy ešte v Rakúsko-Uhorsku) narodil Alojz Strasil Hartmann. Alojz sa v roku 1912 ako 21-ročný rozhodol pre dobrodružstvo a odcestoval do Panamy. Zaujímala ho archeológia, a preto sa rozhodol preskúmať okolie vulkánu neďaleko Panama City. Tam sa spoznal aj so svojou manželkou, nemeckou emigrantkou Susan Troetsch. Po svadbe sa presťahovali do regiónu Santa Clara, kde od vlády kúpili 500 hektárov pôdy a založili kávovníkovú farmu. 100 hektárov daroval jednému zo svojich synov Ratiborovi.

Ratibor v pestovaní kávy našiel svoju vášeň. Preto od svojich súrodencov odkúpil zvyšné časti farmy a so svojimi 5 deťmi spravili serióznu rodinnú firmu. Cieľ bol jasný, pestovať kávu výberovej kvality – specialty grade. Každý z členov rodiny má na starosti inú funkciu, ako je pestovanie, kultivácia, kontrola kvality, školenia zberačov a marketing. Farma sa nachádza v pralese a kávovníky rastú v tieni iných stromov. Ako sami hovoria, chcú do prírody zasahovať čo možno najmenej, preto okolité stromy nepília a ani nijak neupravujú. To síce sťažuje prácu zberačom, ale kvalita je prvoradá. Farma je rozdelená na viacero menších lotov, podľa nadmorskej výšky a odrody.

My od Finca Hartmann prinášame odrodu Catuai spracovanú honey (polo-mytou) metódou. Je veľmi sladká a skvelá na espresso, ale aj na moku a French Press. Verím, že vám bude táto krásna káva chutiť.


100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 18.02.2019

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, orieškové. V chuti dominuje široká paleta chutí drobného bobuľového ovocia. Taktiež v nej môžeme nájsť aj maliny a černice. Dochuť kávy sa nesie v ťažšom, čokoládovejšom tóne. V dochuti môžeme nájsť horkú čokoládu.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody catuai sa pestujú v regióne Santa Clara, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1400 - 2000 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované polo-mytou (honey) metódou a zbierané a triedené ručne. Zber február – apríl 2018.

Ďalšie informácie

REGIÓN/MESTO: Santa Clara, Renacimiento, Chiriqui

FARMA: Hartmann

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Hartmann

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: 100 % Catuai

SPRACOVANIE: polo-myté (honey)

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1400 - 2000 m n. m.

ZBER: ručný, február – apríl 2018

Diskusia k produktu - Panama Finca Hartmann - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)