Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Panama Damarli - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

David Pech pochádza z amerického Clevelendu, no zamiloval sa do ženy z Panamy, s ktorou sa aj oženil a mali syna Keitha. Väčšinu života žili v USA, ale v roku 1996 sa presťahovali do Panamy, kde odkúpili farmu od svokra a rozhodli sa, že budú pestovať kávovníky.

Ich syn Keith, ktorý skončil manažment v Clevelende, sa rozhodol vo svojich 22 rokoch presťahovať do Panamy za rodičmi a taktiež zasvätiť život výberovej káve. Rozhodol sa, že posunie ich farmu na ďalší level. Farmu vybavili solárnymi panelmi a majú vlastný zdroj vody, čím je farma plne sebestačná. Taktiež, zdokonalili každý krok v celom procese od pestovania až do spracovania kávy. Na farme pestujú tradičné aj experimentálne odrody kávovníkov. Všetky sú „shade grown“, teda pestované v tieni. Zbery sa robia vždy len ručne a striktne len dokonalé červené čerešne. Kávu spracovávajú v neďalekej spracovateľskej stanici a odtiaľ ju pripravujú na export do celého sveta a aj na Slovensko :-)

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 10.08.2020

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, mierne rumové. V chuti prevládajú ovocné a florálne tóny, ako sú černice, maliny, jahody a sušené ovocie. Dochuť kávy sa nesie v podobnom sladkom duchu a môžeme v nej nájsť trstinový cukor, skaramelizované mandle a marcipán.

Pôvod kávy

Divoké odrody kávovníka sa pestujú v regióne Chiriqui, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1500 – 1700 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou. Ručný zber a spracovanie apríl 2019.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Boquete, Chiriqui

FARMA: Damarli Estate

FARMÁR: David a Keith Pech

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: 100% Bourbon

SPRACOVANIE: natural – suché

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1500 - 1700 m n. m.

ZBER: ručný, apríl 2019

Diskusia k produktu - Panama Damarli - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)