Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Brazil Vargem Grande - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Maria a jej rodina sa venujú pestovaniu kávovníkov od roku 2010, kedy odkúpili farmu Vargem Grande. Ich prvá úroda bola v roku 2011 a ihneď zaujala vo svete výberovej kávy. Odvtedy pestujú kávy, ktoré dostávajú pravidelne 85 – 90 bodov od SCA. Rodina sa rozhodla, že sa postavia k pestovaniu výlučne výberovej kávy s postupmi, ktoré zaručia výberovú kvalitu. Samozrejmosťou je preto selektívny ručný zber kávovníkových čerešní.

Spracovanie kávy je ďalším veľkým faktorom, ktorý ovplyvňuje chuť. Pri malej vzorke (tú, ktorú máme my) sa rozhodli spraviť experimentálne spracovanie black honey spojenú s anaerobickou fermentáciou na 96 hodín. Pozbierané čerešne najprv očistia a následne dajú fermentovať na 96 hodín. Potom zrná pomaly sušia v tieni na požadovanú vlhkosť. Následne zrná dajú odpočívať do sudov na 40 dní. Celý tento postup zaručí jedinečnú chuť kávy.

Kávu sme nakúpili direct trade a len 120 kg, takže sa jedná o extrémne limitovanú ponuku.


100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 21.09.2020

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Káva má stredne silné, orieškové telo. V chuti dominujú čokoládové a orieškové tóny. V chuti taktiež nájdeme sladkosť trstinového cukru a miernu horkosť karamelizácie. Dochuť kávy sa nesie v podobnom duchu. Acidita je minimálna. Túto kávu odporúčame hlavne na espresso.

Pôvod kávy

Mix odrôd Catuai, Caturra, Bourbon a Geisha sa pestujú v regióne Caparaó, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1100 – 1400 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované black honey anaerobickou metódou. Ručný zber 2020.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Caparaó

FARMA: Vargem Grande

FARMÁR: Maria Aparecida Barroso dos Santos

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: červený a žltý Catuai, Caturra, Bourbon, Geisha

SPRACOVANIE: Black Honey Anaerobic

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1100 – 1400 m n. m.

ZBER: ručný, selektívny, 2020

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    kava je skvela na v60 explozia vsemoznych chuti, ten zaver je uplne sladke bobulove ovocie, len nerozumiem preco svetle prazenie odporucate "Túto kávu odporúčame hlavne na espresso" ved tam ju dost nevhodna, nepitelne kysla

Diskusia k produktu - Brazil Vargem Grande - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)