Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

SECOND WAVE seasonal blend - (200 g, zrnková káva)

Túto kávu by sme mohli nazvať aj „babie leto“. Milujem slovné hračky a v prípade tohoto blendu to vyšlo nádherne. Pôvodne mala byť táto káva náš „summer blend“, lenže kvôli Korone sa dodanie káv, ktoré tvoria túto zmes, omeškalo a dodávateľ by ju bol schopný dodať až v strede leta, no to už pre nás bolo neskoro.

Krásne ovocné výberovky nám nakoniec dorazili 4. 9., a tak sme sa rozhodli spraviť druhú vlnu letného blendu. Zhodou okolností prebieha aj druhá vlna Korony, a keď budeme mať pekné babie leto, tak bude prebiehať aj druhá vlna leta. Takže takto vznikol názov SECOND WAVE – druhá vlna. Čo by ste mali vedieť o tejto káve?

Náš pôvodný summer blend robím vždy tak, aby to bola ovocná bomba, takže niekedy vo februári som cuppoval / chutnal rôzne africké kávy a hľadal tie 2 dokonalé, ktoré by mohli tvoriť dobrú harmóniu v zmesi. Vybral som sucho spracovanú Etiópiu a mokro spracovanú Keňu, ktorá v pomere 50 / 50 tvorí krásnu ovocnú a sladkú chuť, ktorá je skvelá na filter alebo výrazne ovocné espresso. Takže čo očakávať od tejto kávy? Ovocie, sladkosť, aciditu a druhú vlnu leta, samozrejme :-)

100 % Arabika
Specialty coffee - výberová káva
Praženie: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 21.09.2020

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Káva má stredne silné, výrazne ovocné telo. V chuti dominujú rôzne odtiene bobuľového ovocia, ktoré hrajú v symbióze s chuťou sušeného ovocia a byliniek. Dochuť je mierne horká, karamelová, s horkosť grapefruitu.

Pôvod kávy

Náš jesenný sezónny blend sa skladá z výberovej kávy z Etiópie a Kene (50 / 50). Etiópia je spracovaná suchou metódou, kým Keňa je spracovaná mokrou metódou. Vďaka tejto netradičnej kombinácii natural – washed je tento blend chuťovo jedinečný a zaujímavý. Ručný zber a triedenie 2020.

Ďalšie informácie

50 % Kenya Wanjengi  WASHED

50 % Ethiopia Chekata – NATURAL

Diskusia k produktu - SECOND WAVE seasonal blend - (200 g, zrnková káva)