Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Brazil Santa Rita - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

Začiatkom novembra sme dostali e-mail od našej direct trade dodávateľky káv, že v septembri skončili zbery v Brazílii na farme Santa Rita, ktorú zastupuje v Európe. Hmmm, hneď som zobral 6 vriec po 60 kg. Takže tu máme kávu, ktorá bola zbieraná a spracovaná od júla do septembra a v decembri je už na Slovensku.

Čo to znamená? Zrno je extrémne čerstvé, a tým pádom je chuť kávy veľmi živá, pestrá a iskrivá. Vždy pracujeme s čerstvými kávami a aktuálnymi zbermi (max. 12 mesiacov od zberu), ale takto čerstvú kávu sme tu ešte nemali a veľmi sa z nej tešíme.

Čo by ste mali vedieť o farme Santa Rita? Táto farma patrí aj s inými farmami z regiónu do projektu Guima Café. Cieľom projektu je pestovanie kávy udržateľným spôsobom po ekonomickej a sociálnej stránke a, samozrejme, s ohľadom na prírodu. Santa Rita sa zameriava na ochranu fauny a flóry v regióne a pestuje kávovníky v súlade s prírodou (nie sú to umelo vytvorené plantáže).

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 25.01.2021

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Káva má plné a silné telo. V chuti dominujú čokoládové a orieškové tóny. V chuti taktiež nájdeme sladkosť trstinového cukru a miernu horkosť karamelizácie. Dochuť kávy sa nesie v podobnom duchu.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody žltý bourbon sa pestujú v regióne Cerrado v nadmorskej výške 1050 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a zbierané a triedené ručne. Zber 2020.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Cerrado, Varjao de Minas

FARMA: Santa Rita

FARMÁR: Mariana Caetano

ODRODA: Žltý Bourbon

SPRACOVANIE: Pulped Natural

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1050 m n. m.

ZBER: ručný selektívny, 2020

Diskusia k produktu - Brazil Santa Rita - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)