Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Rwanda Kanyege - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

Aby ste sa dostali na spracovateľskú stanicu Kanyege, tak musíte posledný kilometer prejsť po vlastných nohách. Stanica sa nachádza v horách a vo vysokej nadmorskej výške. Cestu k stanici lemujú kávovníky odrody Bourbon, ktoré dozrievajú medzi mesiacmi december a máj a ich sladké ovocie si teraz môžete vychutnať aj vy.

Túto stanicu odkúpila firma Sucafina zaoberajúca sa výberovou kávou a my sme kávu nakúpili priamo od nich. Tým sa reťazec farmár – spotrebiteľ skrátil a z ceny kávy tak farmári obdržia väčšiu čiastku. Sucafina vytvorila družstvo Rwacof, kde združuje 940 drobných farmárov z okolia. Tí svoje dokonalo dozreté čerešne odovzdajú na spracovateľskej stanici a dostanú za ne ihneď zaplatené. Rwacof slúži aj na školenie a pomoc farmárom, takže je zaručená vyššia kvalita a konzistentnosť zŕn.

Prečo sme vybrali túto kávu do našej zimnej ponuky? Pretože je to NATURALKA a tie milujeme. Sucho spracovaný Bourbon, ktorý rastie vo vysokej nadmorskej výške je veľmi sladučký a jemný. Dokonalý na filter alebo ovocné espresso.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 05.04.2021

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, sirupové a sladké. V chuti dominujú tóny sušeného ovocia až s medovou sladkosťou. Dochuť sa nesie v jemne horkom, karamelovom duchu s tónmi citrónovej trávy.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Bourbon a Jackson sa pestujú v regióne Nyamasheke, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1800 - 2100 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou. Ručný zber a triedenie 2020.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Nyamasheke
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Kanyege
FARMÁR: drobní farmári z regiónu
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: Bourbon, Jackson
SPRACOVANIE: Natural - suché
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1800 - 2100 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2020

Diskusia k produktu - Rwanda Kanyege - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)