Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Sumatra Lombok ROBUSTA - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

VÝBEROVÁ ROBUSTA? ROBÍTE SI ŽARTY?

Nie, nerobíme. Náš kamarát Luka priniesol zo sumatry (oblasť Aceh) krásnu čistú a sladkú arabiku od Hendru spracovanú suchou aj mokrou metódou. No priniesol nám ešte niečo ďalšie. Ako on sám hovorí, tak nám priniesol budúcnosť.

Možno si to ani neuvedomujeme, ale momentálne sme na maximálnom vrchole výberovej kávy. To, čo pijeme teraz je absolútna topka a už bude len horšie. Zmena klímy extrémne ohrozuje kávovníky arabiky. Mrazy, nižšia úroda, zmena klímy, vyšší dopyt po výberovej arabike. To všetko spôsobuje extrémny nárast cien. Aké je riešenie?

Výberová robusta. Hmmm no dobre, možno to nie je najlepšie riešenie, ale pozrime sa na to z iného uhla. Ak sa klíma bude meniť tak drasticky ako doteraz, tak za pár rokov budeme mať v kávovaroch výberové robusty. Alebo, ak si to môžeme finančne dovoliť, tak veľmi drahú výberovú arabiku.

Ale pozor. My v COFFEEIN pracujeme len s tým najlepším zrnom, ktoré na trhu nájdeme. Táto robusta je od Thoriqua, farmára, ktorý sa celý život venuje pestovaniu kávy. Svojej robuste dáva rovnakú opateru, akoby to boli kávovníky arabiky. Robusta má väčšiu cukornatosť a viac ovocia okolo zrna a je tak sladšia. Taktiež má v sebe aj 3-4x viac kofeínu ako arabika a tým pádom je aj drsnejšia a silnejšia.

Chcete ochutnať budúcnosť? Aj Vás zaujíma čo nás čaká za pár rokov? Tak skúste našu výberovú robustu z ostrova LOMBOK praženú na espresso.

100 % Robusta
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Metóda prípravy: espresso
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

7,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 26.09.2022

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuťový profil

Chuť kávy

Telo kávy je veľmi silné a mohutné bez štipky acidity. V chuti dominuje horká chuť čokolády a kakaa. Dochuť sa nesie v podobnom ťažkom duchu.

Pôvod kávy

Odrody kávovníkov Malang Sari a Andung Sari sa pestujú v regióne ... v nadmorskej výške 850 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a sušené 10 dní. Ručný zber a triedenie 2021. 

Ďalšie informácie

REGIÓN: Ostrov Lombok
FARMÁR: Thoriq s jeho rodinou
ODRODA: Malang Sari a Andung Sari
SPRACOVANIE: suché (10 dní sušené)
NADMORSKÁ VÝŠKA: 850 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2021

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Pre milovnikov robusty uplne novy zazitok. Totalne kakao s horkou cokoladou...a sezam. Vyborna dochut v ustach.
Copyright © 2011 - 2022 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.