Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Rwanda Gihanga - svetlé praženie (2 x 200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Podporte ženské farmárky v Rwande a ochutnajte ich skvelú kávu.

Gihanga znamená stvoriteľ, alebo zakladateľ. Je to antický hrdina z rozprávok, ktorý „vytvoril“ starodávne kráľovstvo Rwandy. Gihanga žil v lese odkiaľ vládol svojej krajine. Ľudí učil ako pracovať s ohňom, železom, kožou a ako loviť. Zároveň dbal na to, aby ľudia v jeho kráľovstve žili v harmónii s prírodou.

Hingakawa je ženská kávová organizácia, ktorá vznikla po genocíde v Rwande a je zložená zo žien, ktoré prišli o svojho manžela. Ich cieľom je pestovať kávu podľa učenia kráľa „Gihanga“. Teda v súlade s prírodou a jej zákonmi. Táto organizácia pomáha ženám v kávovom priemysle v Rwande, konkrétne v regióne Kamonyi. Každá ženská farmárka je tu vítaná a dostáva sa jej obrovské množstvo podpory a know-how ako správne pestovať kávovníky. Ďalej pravidelne školia aj v oblasti finančnej gramotnosti a obchodu s kávou.

K tejto káve som sa dostal náhodne. V septembri som sa zúčastnil cuppingu rwandských káv na žilinskom festivale kávy. 2 kávy mi učarovali. Nakoniec vysvitlo, že obe kávy sú od rovnakého producenta (v tomto prípade producentiek) a je to tá istá káva, len jedna bola spracovaná suchou metódou a tá druhá mokrou. SKVELÉ!

Cupping organizoval Michał Wyroślak, ktorý je Poliak a má obchodného partnera z Rwandy. Rozhodli sa, že začnú nakupovať kávu od drobných producentov a tú predávať európskym pražiarňam. Máme to šťastie, že sa nám podarilo nakúpiť po 2 vrecia spracovania natural a washed. Ochutnajte túto krásnu sladkú kávu aj vy.

P.S. - túto kávu predávame len ako set, teda 2x200g. (1 káva je NATURAL, tá druhá je WASHED)

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filtrovaná káva / moderné espresso
Veľkosť balenia: 2 x 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

20,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 28.11.2022
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 172x

Chuť kávy

NATURAL: Aróma kávy je veľmi sladká a kvetová. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti nájdeme sušené ovocie, ale aj sladkosť broskýň a medu. Dochuť kávy je mierne horká a kakaová.

 

WASHED: Aróma kávy je veľmi sladká a kvetová. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti nájdeme sladkosť tropického ovocia a acidné tóny drobného bobuľové ovocia. Dochuť kávy je mierne horká, pripomínajúcu pomarančovú kôru.

Pôvod kávy

NATURAL: Kávovníky odrody Bourbon sa pestujú v regióne Kamonyi vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1400 - 1700 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a následne sušené na afrických posteliach. Ručný zber a triedenie 2021. 

 

WASHED: Kávovníky odrody Bourbon sa pestujú v regióne Kamonyi vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1400 - 1700 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou s dvojitým premytím a následne sušené na afrických posteliach. Ručný zber a triedenie 2021. 

Ďalšie informácie

REGIÓN: Kamonyi
FARMA: drobné farmárky z regiónu, združenie Hingakawa
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Mbizi
ODRODA: 100% červený bourbon
SPRACOVANIE: mokré – double washed / suché - natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1400 - 1700 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2021/2022

 

Článok o ženách zo združenia Hingakawa si môžete prečítať na našom blogu, alebo si nižšie môžete pozrieť aj dokumentárny film.

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Natural: Vôňa ovocno-kvetinova.Chut sladko ovocná.Mierne horká. Washed: Vôňa kvetinová.Chut ovocná s jemnou horkostou v pozadí. Kávy sú jemnejšie. Acidita skoro žiadna. Stojí za vyskúšanie.
Copyright © 2011 - 2022 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA! Kávový čierny november

Teraz ku každej objednávke:

jupííí