Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Costa Rica Bányai - svetlé praženie (2 x 200 g, zrnková káva)

AkciaNajpredávanejšieNovinka

KÁVA OD MAĎARSKÉHO FARMÁRA Z COSTA RICY

Bányai László pracoval celý život s hroznom na maďarskom Tokaji. V roku 2007 sa rozhodol emigrovať do USA, kde založil firmu na renováciu budov. Pracoval napríklad aj na pentagone. Jeho láska k prírode však bola natoľko silná, že sa rozhodol firmu predať a presťahoval sa do Costa Ricy.

V údolí Lourdes našiel starú kávovníkovú farmu o ktorú sa už nikto nestaral. Odkúpil ju, celú ju vyčistil a zrenovoval, postavil novú spracovateľskú stanicu a zasadil 55000 nových kávovníkov. Dnes jeho finca Bányai dáva prácu piatim rodinám z blízkeho okolia. Počas období zberov tam pracuje 15 ľudí aj s p. Bányaim spoločne.

V roku 2015 objavil fincu Bányai Tóth Sándor, maďarský pražiar a barista. Dal dokopy tím chemikov a vedcov a vydali sa za p. Bányaim na Costa Ricu. Spoločne začali experimentovať so spracovaním kávy a vytvorili svoju vlastnú metódu anaerobickej fermentáciu, ktorú nazvali marmelada – túto môžete ochutnať aj vy.

Cez fincu Bányai preteká riečka „Dios bendiga“ - Božie požehnanie. Všetku vodu, ktorú na farme používajú na spracovanie kávy, polievanie a čistenie pochádza z tejto rieky, ktorá takto dáva život celej farme. Na farme nepoužívajú hnojivá a pesticídy a veškerú burinu odstraňujú ručne a mačetami.

Bohužiaľ, nedávno, keď som pripravoval prednášku o finca Bányai som sa dozvedel nemilú správu. László Bányai prehral svoj boj s chorobu a vo veku 67 rokov nás opustil. Zanechal po sebe kus obrovskej roboty a tisíce šťastných ľudí, ktorí pili jeho kávu. V prevádzkovaní farmy bude pokračovať Tóth Sándor a jeho kolegovia, ktorým ju p. Bányai odkázal v záveti.

"Čokoľvek sa stane umeleckým dielom, ak svoju úlohu vykonávate s odhodlaním a úprimnosťou." - László Bányai

P.S. - túto kávu predávame len ako set, teda 2x 200g. (1 káva je spracovaná suchou metódou - NATURAL, tá druhá je spracovaná anaerobickou fermentáciou - MARMELADA)

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 2 x 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

24,00 €

20,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 28.11.2022
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 102x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

NATURAL: Aróma kávy je veľmi sladká a karamelová. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti sa kĺbia rôzne tóny tropického ovocia a citrusov. Na pozadí kávy je cítiť celý čas medovú sladkosť. Dochuť kávy je mierne horká, pripomínajúca cascaru a karamel.

 

WASHED: Aróma kávy je sladká a prenikavá. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti dominujú acídne tóny tropického ovocia a na pozadí je cítiť sladkosť jahodového džemu. Dochuť kávy sa nesie v podobnom duchu s náznamok jemnej horkosti karamelu.

Pôvod kávy

NATURAL: Kávovníky odrody Villa Sarchi sa pestujú v regióne Naranjo vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1500 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a následne sušené na afrických posteliach 29 dní. Ručný zber a triedenie 2022.

 

WASHED: Kávovníky odrody Villa Sarchi sa pestujú v regióne Naranjo vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1500 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované anaerobickou fermentáciou a následne sušené na afrických posteliach 18 dní. Ručný zber a triedenie 2022.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Naranjo
FARMA: finca Bányai
FARMÁR: Bányai László
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: BA.CO.RE.
ODRODA: 100% Villa Sarchi
SPRACOVANIE: natural / anaerobická fermentácia - marmelada
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1500 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2022

Hodnotenia

Celkovo
Zatiaľ nehodnotené Pridať hodnotenie

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2022 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA! Kávový čierny november

Teraz ku každej objednávke:

jupííí