Nicaragua Idealista - tmavé praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Nicaragua Idealista - stredné praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

NATURÁLNA KÁVA Z VLASTNÉHO PRALESA

Ben Weiner je Američan, ktorý sa v roku 2004 presťahoval na niekoľko mesiacov do Nikaraguy písať svoju diplomovú prácu. Písal o kávovom biznise a ekonomickej situácii farmárov. Vtedy ešte o káve nevedel takmer nič. Počas písania práce spoznal desiatky farmárov a uvidel ich situáciu. Pravda bola taká, že priekupníci s kávou miestnych farmárov vykorisťovali a odkupovali ich kávy za extrémne nízke ceny.

Ben sa po dopísaní práce vrátil do USA. Tento zážitok mu ale nedal spávať a čoraz častejšie myslel na farmárov, ktorí sú vykorisťovaní. V roku 2007 sa rozhodol zmeniť svoj život od základov a presťahoval sa do Nikaraguy a založil svoju vlastnú firmu na export kávy. Pod svoje krídla zobral 65 farmárov z regiónu s ktorými spoločne vytvorili družstvo. Ben ich začal školiť ako správne robiť výberovú kávu. Vytvoril tým špecialistov, ktorí sú k dispozícii všetkým farmárom a pomocou nich neustále napredujú.

Benovi to ale nestačilo, chcel aj vlastnú farmu. Preto odkúpil časť pralesa, zasadil tam kávovníky pacas a caturra a založil svoju vlastnú kávovníkovú farmu IDEALISTA. V jeho pralese je veľmi pestrá fauna a flóra a kávovníky rastú v dokonalom ekosystéme, ktorý vytvorila sama príroda. Vďaka prúdeniu studeného vzduchu z neďalekého pohoria dozrievajú čerešne ešte pomalšie a vďaka tomu majú viac času nasávať živiny z pôdy.

Od roku 2015 vyhrala jeho káva 26 zlatých medailí v rôznych medzinárodných súťažiach ako je great taste, coffee review, ale aj baristických súťažiach organizovaných SCA.

Som neskutočne hrdý, že sa nám podarilo doviezť na Slovensko 4 vrecia z tejto krásnej kávy a podeliť sa o tento skvost s vami, našimi skvelými zákazníkmi :-)

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: full City
Metóda prípravy: espresso, moka
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 23.02.2024
Upražené a vypité: 648x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi sladká a prenikavá, dominuje v nej sladkosť višní a karamelu. Telo kávy je stredne silné, džemové. V chuti kávy sa kĺbia tóny sladkého ovocia ako sú jahody, višne a mandarínky. Dochuť kávy je jemne horká ako skaramelizovaný trstinový cukor a grep.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody pacas a caturra sa pestujú v regióne Matagalpa vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1200 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a následne sušené na afrických posteliach. Ručný zber a triedenie 2022.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Matagalpa
FARMA: finca Idealista
FARMÁR: Ben Weiner
ODRODA: pacas, caturra
SPRACOVANIE: suché - natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1200 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2023

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Skvelá voľba pre naozaj fajnové espresso..., krásna vôňa, lahodné chute, myslím že vydarený kúsok. Trošku jemnejšie mletie, pri vyššom tlaku zvýraznená chuť sa oplatí :-) Patrí do rodiny TOP-iek, ktoré nám vykúzlia z pitia kávy zážitok. Jediný problém - keď sa vypije, šálka je celkom prázdna ;-)
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a získajte zľavy

Chcem sa zaregistrovať