Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Colombia CAMPINA - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Sladká ružová od drobného famrára

Raul Rodriguez sa venuje kávovému farmárčeniu celý život. Narodil sa do farmárskej rodiny a od útleho detstva pracuje s kávou. V roku 2017 zdedil farmu po svojom otcovi a stal sa jediným majiteľom farmy La Campiña. Je to nano-lot o rozlohe len 5 hektárov. So svojou manželkou Patríciou majú pod palcom všetky procesy na farme. Od ručného selektívneho zberu, cez spracovanie až po sorting.

Prečo sme túto kávu zaradili do ponuky? Kvôli odrode PINK BOURBON. Je to hybrid žltého a červeného bourbonu a má najvyšiu cukornatosť zo všetkých odrôd káv na svete. Je to teda sladká bomba, ktorá vďaka mokrému spracovaniu vyniká ešte viac.

Rozhodli sme sa od Raula zobrať mokré spracovanie tejto kávy, pretože práve pri nej najviac vyniknú chuťové vlastnosti kávovníkového zrna samotného. Ochutnajte teda čistú chuť ružového bourbonu a rozšírte svoje kávové obzory.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

11,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 27.03.2023
Príprava: Káva na filter

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi sladká, medová. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti dominuje sladkosť ovocia ako sú jablká a slivky. Dochuť kávy je mierne horká, s náznakom čierneho čaju a karamelu. 

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Pink Bourbon sa pestujú v regióne Huila vo vulkanickej pôde v nadmorskej výške 1800 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou. Ručný zber a triedenie 2022/2023.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Huila, Santa Maria
FARMA: Finca La  Campiña
FARMÁR: Raul Rodriguez
ODRODA: pink bourbon
SPRACOVANIE: mokré - washed
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1800 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2022/2023

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Túto kávu mi daroval pán Peter Szabó na festivale Káva Čaj Čokoláda v Košiciach :-). Šiel som v tomto prípade na istotu (mohol som si vybrať) - pán Tomáš mi ponúkol na fetivale túto kávu cez filter a okamžite ma zaujala. Moja príprava je však ako ovocné espresso, s menším tlakom pri extrakcii. Takto dosiahnem v podstate podobne hladkú chuť ako pri filtri. Tento Pink Bourbon je ovocne sladučký, káva krásne a výdatne vonia už pri zomletí, samotná chuť je pestrá a plná, na pozadí slivky. Dochuť je tiež v sladšom tóne, s určitou horkosťou. ...koláčik musí po kávičke počkať, aby sa chuť rýchlo neprekryla ;-) Sme v kávovom svete plnom nápadov, pokusov, poznaní a aj príbehov... Krása... :-)

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2023 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA! Šibi ryby, čerstvá káva

Teraz ku každej objednávke nad 35 eur: