Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

COFFEEIN Elite - espresso zmes (200 g, zrnková)

COFFEEIN Elite je naša vlastná espresso zmes. Základný recept „Elitky“ sme zakúpili od talianskeho pražiara s dlhoročnými skúsenosťami. Skúsenosti sme ale časom získavali aj my, a preto sme recept Elite neustále vylaďovali a zdokonaľovali, až do dnešnej podoby. Elite je (oprávnene) naša najpredávanejšia káva na všetkých „frontoch“: v e-shope, ale aj pre kaviarne a pre firmy. Je to naša „vlajková loď“. Jej typickú čokoládovu chuť so silným telom si obľúbilo mnoho našich zákazníkov po celom Slovensku.

80 % arabika / 20 % robusta
Espresso zmes
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 21.06.2016

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (nie sme platcami DPH)

5.50 €
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

80 % arabika / 20 % robusta
Espresso zmes

Elite pražíme tesne pred 2. pukanie kávy. To znamená, že na povrch zrna sa tlačia oleje, ale káva nie je prepálená. V chuti sa na povrch dostávajú krásne orechové tóny, ktoré sprevádza veľmi jemná acidita bobuľového ovocia. Telo kávy je mohutné a príjemná čokoládovo-kávová chuť zostáva v ústach dlho po dopití.

Pôvod kávy

Arabicu v tejto espresso zmesi zastupuje z 50 % Brazília Cerrado (žltý Bourbon) a z 30 % Costa Rica Tarrazu. 20 % robusty je mokro spracovaná grade 1 Jáva Semeru. Aj vďaka nej je crema „Elitky“ taka bohatá a hustá.

Hodnotenia

Celkovo
8 hodnotení Pridať hodnotenie
 • Soňa a Ivan Glendoví
  07.09.2015
  Je to vyvážená káva. Jemne horká, ale na jazyku zanecháva príjemnú chuť.
 • Marek Prochocký
  26.09.2015
  Kava ma peknu hustu cremu, plnu chut a po prehltnuti ostava v ustach prijemna kavova dochut. Chutovo ide o vyrovnanu kavu, bez acidity ci vyraznej horkosti. Aj ked nie je ziadnym smerom prilis vyrazna, nie je to prazdna chut, skor by som ju nazval "zaokruhlena chut" - plna, ale nedrazdiva.
 • Vladimír Lukšo
  01.10.2015
  Nie že by nám nechutila ale prevládajúca zemitosť v dochuti trocha neladí s inak príjemne horkasto-orechovým telom a jemnou aciditou. Oceňujem aj peknú tmavú cremu.
 • Ivan Lariš
  11.10.2015
 • Peter Bence
  12.10.2015
  Pre mňa osobne jedna z najlepších káv z ponuky pražiarne coffeein. Čokoládová, orechová, kávová chuť. Veľmi mi chuti ako espresso, ale aj s mliekom ako capucino.
 • Stanislav S.
  28.10.2015
  Príjemná espresso zmes, bohatá crema. Chuťovo prevládajú skôr hutné tóny, čokoláda, orechy s dlhou dochuťou. V porovnaní s dvoma lokálnymi malými pražiarňami u nás je to minimálne o úroveň lepšie.
 • Ondrej
  04.02.2016
  Po Guatemale u mňa ďalšia "topka". Úžasná chuť. Vrele odporúčam !!!
 • Stanislava
  06.05.2016
  Po dlhom používaní instantnej kávy som si zakúpila mlynček na zrnkovú kávu a vrátila son sa k zalievanej.Táto káva bol dobrý výber, je veľmi príjemná, chutná a vždy sa na ňu veľmi teším. Odporúčam.

Diskusia k produktu - COFFEEIN Elite - espresso zmes (200 g, zrnková)