Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Etiopia Yirgacheffe (200 g, zrnková)

Etiópia, konkrétne oblasť Yirgacheffe, je matkou kávy. Z divoko rastúcich kríkov v lese v regióne Kaffa sa rozšírila do celého sveta. Legenda hovorí, že pastier menom Khaldi uvidel svoje ovečky, ako jedia kávovníkové čerešne. Boli čulé, pobehovali a boli plné energie. Khaldi skúsil účinky kávových čerešní na sebe a tak "objavil" účinky kávy. Celý príbeh a cestu kávy z Afriky do sveta si môžete prečítať na našom blogu.

100 % Arabica
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 22.03.2017

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

5.90
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Táto káva má v prvom rade neuveriteľne krásnu arómu. Upúta každého. Cítiť v nej kvety jazmínu a ovocie. Do chuti kávy sa premietajú taktiež ovocné tóny. Nie je to ale žiadna nepríjemne silná acidita. Je to krásna, sladká, ovocná kyslosť s tónmi horkej čokolády.

Pôvod kávy

Kávovník sa pestuje v nadmorskej výške 2000 - 2300 m n. m. a káva je spracovaná mokrou metódou.

Hodnotenia

Celkovo
6 hodnotení Pridať hodnotenie
  4,5* - Pri afrických kávach sa vždy trocha obávam, či mojej žene (tj. hlavnému konzumentovi kávy u nás) budú chutiť kôli vyššej acidite, no Etiópia nás oboch príjemne prekvapila. Acidita je samozrejme prítomná, no je veľmi uhladená a zvýrazňuje ostané chute do (takmer) dokonalého súladu. Cítiť horkú čokoládu, ovocnú sladkosť a africkú divokosť, bonus je krásna vôňa.
  Jemná lahodná káva s naozaj výraznou chuťou čokolády. Vhodná aj pre jemnejšie polovičky. Niekedy si ju dám aj v predvečer len kvôli chuti.
  Etiópiu som zobral na skúšku, pretože výraznej acidite u káv neviem prísť na chuť. Som príjemne prekvapený:) Naozaj výborná káva, ktorú si viem najviac vychutnať po príprave cez french press. Dlhoznejúcu čokoládovú chuť sprevádzajú príjemné ovocné tóny. Jemne sladká s nevýraznou aciditou. Určite odporúčam.
  Je ozaj výborná, toto bol môj prvý nákup - siahla som po tejto aj na základe recenzií a môžem povedať len jendo -zrnkové kávy zo supráčov už nechcem ani vidieť. S manželom sme urobili taký malý pokus- nasypali sme na tanier kávu zo supráča /a vôbec nie lacnú/ a túto - už na pohľad bolo vidieť iné praženie - v tej supráčovej bolo každé druhé zrno zhorené a vlastne až teraz sme zistili, čo sme do teraz pili. A ja som stále rozmýšľala prečo tie kávy nie sú také lahodné, aby som ich mohla piť po dúškoch- buď boli horké, príkre, bez peny - no skrátka otras. A ešte dodám, že toto bola prvá káva, ktorú som si nemusela vylepšovať mliekom. Nič navyše táto káva nepotrebuje - vyhovovala nám obom chuťovo. Takže už sa tešíme ako budeme postupne skúšať jednotlivé druhy z tohto obchodíka.
  Po dlhej dobe som si doprial túto kávu. Chuť by som identifikoval ako horkú čokoládu s jazmínom. Veľmi sladká a zaujímavá káva.
  Káva ma naozaj nádhernú arómu, to sa mi na nej azda najviac páči. Netuším ako chutí, keď je pripravená ako espresso, lebo ja si ju robím v Hariu. Ako úplný začiatočník čo sa týka kávy som netušila, že tmavé praženie nevyznie veľmi dobre pri prekvapkávanej káve. Takže moje hodnotenie sa odvíja od toho, že ma zmiatli piktogramy, ktoré uvádzajú vhodnosť tejto kávy pre všetky metódy, pričom to nie je úplne tak. Skúsila som ovplyvniť všetky premenné, cez teplotu vody, hrúbku pomletej kávy, pomer vody a kávy a vždy mi vyšla káva, ktorá ma veľmi neoslovila. Asi je to len mojou osobnou preferenciou ohľadne chuti a verím, že nie mojou neschopnosťou ju správne pripraviť v Hariu, ktovie.

Diskusia k produktu - Etiopia Yirgacheffe (200 g, zrnková)