Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Rwanda Huye Mountain - svetlé praženie (200 g, zrnková)

Óóó áno, konečne ju tu máme. Minulý rok sme ju skúsili prvýkrát a jej chuť, vôňa a krása nás očarila natoľko, že sme sa nevedeli dočkať, kedy ju budeme mať znovu. Najčerstvejší zber z Huye Mountain k nám konečne dorazil, a tak si túto geniálnu kávu môžete užiť aj vy.

Na hore Huye Mountain sa natáčal medzi kávičkármi známy film „A film about coffee”. Už počas pozerania filmu som si hovoril, že tá káva musí byť geniálna. Netušil som, že o pár mesiacov na to ju budem mať možnosť pražiť a piť, a potvrdiť si svoju domienku, že je fakt GENIÁLNA.

Project Huye Mountain coffee bol založený v roku 2011 spoluprácou Americkej pražiarne Stumptown coffee s miestnym filantropom menom David Rubanzangabo. Spoločnými silami postavili spracovateľskú stanicu na spracovanie kávovíkových čerešní mokrou metódou. Spracovateľskú stanicu využíva 1330 farmárov z blízkeho okolia. Zaujímavosťou je, že na 1 farmára pripadá len 200 kávovníkov s úrodou 4 kg čerešní na 1 rastlinu, takže sa jedná o drobných farmárov s mikro farmami. Farmári pestujú výlučne len odrodu Bourbon (žltý, červený, oranžový).

Náš microlot s číslom 5211 dostal označenie „Sovu” a dostal neuveriteľných 89,50 bodov od SCAA.

100 % Arabica
Specialty coffee - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 10.04.2017

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné s vyššou ovocnou aciditou. Chuť je veľmi florálna a ovocná, no zároveň aj sladká. V chuti môžeme nájsť rôzne citrusy, ako je limetka a mandarínka, ale aj sladkosť broskýň a hnedého trstinového cukru.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Bourbon sa pestujú vo vulkanickej pôde, v oblasti Huye District, v nadmorskej výške 1600 - 2300 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou a sušené na slnku. Ručný zber 2016.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Huye, južná Rwanda
FARMA: združenie 1330 drobných farmárov z okolia
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Huye Mountain (majiteľ: David Rubanzangabo)
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: 100 % červený Bourbon
SPRACOVANIE: mokré, (24-hodinová fermentácia), sušené na slnku
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1600 - 2300 m n. m.
ZBER: ručný, 2016

Diskusia k produktu - Rwanda Huye Mountain - svetlé praženie (200 g, zrnková)