O pestovateľských krajinách

Brazília a káva

Peter Szabó | 01.12.2015

Brazília je najväčším pestovateľom kávy už vyše 150 rokov. V jej najlepších časoch produkovala až 80 % svetovej produkcie kávy. Momentálne produkuje až 1/3 celosvetovej produkcie. Brazília je tak veľkým hráčom, že jej ročná produkcia ovplyvňuje celosvetové trhy. Podľa ich ročnej produkcie sa odvíjajú ceny káv iných pestovateľských krajín.

História

Kávovník do Brazílie priniesli v roku 1727 z Francúzskej Guyany ešte za nadvlády Portugalska. Prvý kávovník zasadil človek menom Francisco de Melo Palheta v regióne Para na severe krajiny. Podľa legendy sa diplomat Francisco Palheta vydal na diplomatickú cestu do Francúzskej Guayany. Z cesty si priviedol aj kávovník, ktorý mu darovala manželka starostu. Kávovník následne zasadil vo svojej záhradke, kde jeho plody mal na domáce použitie. Časom sa kávovník začal šíriť medzi susedmi a veľmi rýchlo aj medzi farmármi. Kávový „ošial“ v Brazílii prepukol naplno.

Komerčné pestovanie kávy dotované štátom prepuklo pár rokov na to. Kávovník sa začal pestovať v oblasti Paraiba, v blízkosti Rio De Janeira. Táto oblasť bola vybraná, pretože mala skvelé podmienky na pestovanie kávovníka, no hlavná výhoda spočívala v blízkosti mesta, kde bol prístav, a tak mohli kávu exportovať.

Boom v pestovaní kávy v Brazílii bol v rokoch 1820 až 1830, kedy začali exportovať vo veľkom aj do Európy. V tomto období bola svetová produkcia kávy Brazílie cca 30 % a každým rokom rástla cca o 1 % až do 1840. Na plantážach, ktoré patrili štátu a mocným zemepánom, pracovali otroci, ktorých priviezli z Afriky a chudobnejších krajín Južnej Ameriky. Otroctvo bolo zrušené v roku 1888, no aj po zrušení panovali podobné podmienky ako počas neho.

Druhý boom nastal v rokoch 1900 – 1930, kedy štát začal masívnejšie zasahovať do obchodu s kávou. Od farmárov a zemepánov vykupovali kávu za nízku, no vždy stabilnú cenu a kávu exportovali, keď boli ceny na globálnom trhu vysoké. Takto mali farmári istotu výkupu a štát istotu zisku. Okolo roku 1930 patrilo Brazílii až 80 % svetovej produkcie kávy.

Keď ale ponuka predbehne dopyt, tak začnú klesať ceny. A tak to bolo aj v Brazílii a v roku 1931 začala takzvaná „veľká kávová depresia“. Štát ale zasiahol a umelo znížil produkciu. Spálili až 78 milion vriec kávy (4 680 000 000 kg zelenej kávy). Týmto krokom vyrovnal ponuku a dopyt, a stabilizoval ceny na trhu.

Súčasnosť

Dlhé roky know-how spravili z Brazílie modernú kávovú veľmoc s vypracovanou infraštruktúrou. Zameranie na kvantitu sa cca od roku 2005 mení na zameranie na kvalitu a Brazília si získava čoraz lepšiu reputáciu, čo sa kvality a pestovania týka.

V dnešných dňoch je v Brazílii už množstvo súkromných farmárov a minifariem, kde sa pestuje výlučne len výberová káva. Farmári sú veľkými nadšencami spracovania kávy takzvanou „pulped natural“ metódou. Je to metóda, pri ktorej sa káva suší aj s dužinou čerešne. Táto metóda dodáva Brazílskym kávam ich typickú čokoládovú, orieškovú chuť a menšiu aciditu, ktorú tak preferujú aj naši zákazníci.

Chuťový profil

Ako som už písal vyššie, tak väčšina Brazílskych káv je spracovaných „pupled natural“ metódou. Hlavne vďaka tejto metóde má káva veľmi silné a sladké telo, častokrát s čokoládovou a orechovou dochuťou. Acidita/ovocnosť kávy je minimálna.

Brazílske kávy odporúčame hlavne na prípravu espressa alebo moky. Či už si zvolíte svetlejšie alebo tmavšie praženie, určite vás poteší táto typická šálka kávy.

V našom e-shope môžete nájsť obľúbenú Brazíliu Yellow Bourbon z oblasti Cerrado, ktorá dokonalo vystihuje vyššie popísaný chuťový profil.

 

COFFEEIN Elite - espresso zmes