PINEAPPLE EXPRESS ESPRESSO - (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

PINEAPPLE EXPRESS ESPRESSO - (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Ananás sa vracia v (ne)veľkom štýle

Poznáte to. Väčšinou sa tretie diely filmových sérií až tak nepodaria. Bohužiaľ, podobne je to aj s touto kávou. Nebudeme vás balamutiť o tom, aká ananásová bomba je táto káva, pretože...bohužiaľ nie je. Farmár sa nám priznal, že sa káva vysušila rýchlejšie, než mala a ananás je v nej cítiť len minimálne. Aj o tomto je svet výberovej kávy a experimentálne metódy spracovania kávy.

Napíšem vám ale o tom, čo táto káva je a čo vám určite vie ponúknuť. Je to blend dvoch odrôd pink bourbon z Kolumbie najčerstvejších zberov 2023/2024. Jedna z nich je macerovaná ananásmi a tá druhá je extrémne fermentovaná a potom sušená veľmi dlho.

Pomiešaním týchto 2 káv vzniká explózia tropických chutí. Veľmi, veľmi šťavnatá, sladká a iskrivá. Preto sme najnovšiu sériu PINEAPPLE EXPRESS nazvali TROPICAL THUNDER. Je to obrovská búrka tropických chutí kávy medzi ktorými nájdete aj ananás (ale nedominuje tam)

Nie je to pineapple express ako ste ho možno poznali z minulých rokov, ale je to jedinečná káva, ktorá vám vyčarí úsmev vždy, keď si ju dáte.

!POZOR! Táto káva je pražená na moderné espresso, takže v nej čakajte veľa ovocných tónov. Ak pijete kávu z automatu a čakáte "klasickú" šálku horkej kávy, tak táto káva nie je pre vás.

(disclaimer, nižšie píšem viac info o tom čo sa stalo s ananásom a kam zmizol)

100 % Arabika blend
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City +
Metóda prípravy: moderné espresso
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)


Nakúpte túto kávu v cenovo zvýhodnenom sete "OVOCNÍCI"

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 12.04.2024
Upražené a vypité: 1254x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Ďalšie informácie

50% Colombia Pink Bourbon La Ricaurte- Pineapple honey (farmár: rodina Veléz)

50% Colombia Pink Bourbon Finca La Cabaña  - anaerobic natural (farmár: rodina Ortíz)

 

Čo sa stalo s ananásom? 

Túto ananásovú kávu od rodiny Veléz kupujeme už 3. rok po sebe. Od roku 2021 sme jej upražili už takmer 2 tony. Každý rok nám prišla trošku inak fermentovaná káva, pretože sa jedná o experimentálne spracovanie. To znamená, že aj samotný farmár experimentuje s procesom a skúša čo mu ešte surovina, počasie, chémia a fyzika dovolia. 

Pri macerovaní s ovocím sa môžu stať 2 veci. Buď sa to preženiete a z kávy sa stane kyslé, prekvasené zrno, alebo sa fermentuje príliš krátko a zrno nemá čas "nasať" chuť ovocia s ktorým je spoločne macerované. Pri tejto káve sa stal 2. prípad. Sám farmár nám napísal, že bolo lepšie počasie, než čakali a káva sa vysušila rýchlejšie na požadovanú úroveň, než mal v pláne. 

Sú faktory, ktoré človek neovplyvní. A keďže sa táto káva "vyrába" špeciálne len pre nás a našu pražiareň, tak sme sa zaviazali danú kávu odkúpiť aj keď je chuťovo iná ako minulé roky. Týmto krokom ale podporíme farmára a "nenecháme ho v štichu". 

Vo finále máme stále nádhernú a čistú kávu odrody pink bourbon najčerstvejších zberov. Teraz si ju treba užiť v podobe akej ju máme :-)

Hodnotenia

Celkovo
5 hodnotení Pridať hodnotenie
    Káva je vynikajúca . Ochutnala som síce len číslo 3, ale pre mňa jedna z najlepších káv , aké som pila. Ďakujem.
    Naozaj ovocna.. :), nadherna vona, velmi zajimava chut.. som rad ze som mal moznost vyskusat aj takuto kavu.
    Príjemná chuť. Táto káva ma príjemne prekvapila. Mne osobne až tak ovocné kávy nechutia ale táto mi rozhodne chutí. Palec hore
    Káva, ktorá mi ustrelila dekel! Skutočná kávová delikatesa, tekutý ovocný zákusok. :-D
    Nenachádzam slov. Pineapple Express je úplne iný level kávy. Chuť je skutočne sladká a ovocná, vôbec nie horká. Ja mám pocit, že nič lepšie som v živote nepila! No potvrdilo sa mi, že výberová káva je pre výberové jazýčky a pravdepodobne nezapasuje každému. Pre mňa je to však úžasná, výnimočná káva plná nových chutí. Oceňujem, že vďaka Coffeein môžem objavovať stále niečo nové.
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať