Príbeh pražiarne coffeein | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €

Potrebujete poradiť?

Buďme kamoši

Podporujeme

O nás

COFFEEIN vznikol v roku 2011 ako eshop s talianskou kávou. V káve sme sa ale neustále vzdelávali a získavali skúsenosti až kým sme v roku 2015 otvorili našu vlastnú pražiareň kávy v Šahách. Dnes je COFFEEIN moderná treťovlnová pražiareň výberovej kávy. 

Naším poslaním je šíriť výberovú kávu na Slovensku. V ľuďoch chceme prebudiť rovnakú vášeň pre kávu akú máme aj my. Chceme ukázať celé spektrum rôznorodých chutí, vôní a spracovaní, ktoré výberová káva ukrýva a o ktorých ste možno ani nemali poňatia. Veríme, že nadšenie z našej práce budete cítiť v každom dúšku kávy COFFEEIN.

SPOLU TVORÍME COFFEEIN

Za uplynulých 12 rokov sa nám podarilo vytvoriť komunitu kávičkárov, ktorým chutí výberová káva a náš rukopis praženia. Náš klub sa neustále rozrastá a vďaka tomu sme schopní napredovať a nakupovať stále zaujímavejšie kávy z celého sveta. Každý rok prinesieme viac ako 40 nových výberových káv od drobných farmárov, ktoré tvoria top 5% svetovej produkcie kávy.

V KAŽDOM BALÍČKU KÁVY SA UKRÝVA PRÍBEH

Spoločne objavujeme nielen nové kávy, ale aj príbehy ľudí, ktorí za ňou stoja. Mnoho káv v našej ponuke pochádza z direct trade spoluprác, teda kávu nakupujeme priamo od farmárov s ktorými sa poznáme aj osobne a navštevujeme ich. Kúpou takýchto káv priamo podporujete farmárov a ich rodiny. Vďaka tomu, že farmárov navštevujeme, lepšie rozumieme pestovaniu a spracovaniu kávy a tieto poznatky vieme pretaviť aj pri jej pražení. Káva v sebe ukrýva nekonečný vesmír chutí a budeme radi ak ho začnete objavovať práve s nami.

Coffeein tím

Peter Szabo Peter Szabó
zakladateľ

SCA roasting professional

COFFEEIN som zakladal v roku 2011 ako mladý chalan. Ani vo sne by mi nenapadlo, že raz z toho vyrastie pražiareň výberovej kávy takých rozmerov. Mojou hlavnou úlohou je vyberať kávy do nášho portfólia a zároveň zodpovedám aj za kvalitu praženia a za všetky kávy, ktoré opustia našu pražiareň. Ročne ochutnám stovky vzoriek káv a tie najlepšie, ktoré nájdem putujú do nášho e-shopu.

Szabolcs Gagyor Szabolcs Gágyor
pražiar

 

Szabolcs praží kávu od roku 2015 kedy sme oficiálne otvorili pražiareň v Šahách. Za tie roky upražil už desiatky ton káv a zrno naozaj cíti a chápe ho. Szabolcs je zároveň aj našim „tisícmajstrom“ a väčšinu nábytku a regálov v pražiarni vyrobil on. Nech sa už pokazí hocičo, tak Szabolcs má náradie vždy pripravené.

Kitti Gocsova Kitti Gócsová
logistika, balenie

 

Kitti je s nami tiež od samých začiatkov v Šahách. Z dievčaťa, ktoré nepilo kávu a nič o nej nevedelo je teraz kávičkárka, ktorá pije espressá aj filtre. Všetky objednávky prijaté cez e-shop prechádzajú jej rukami a má na starosti balenie káv a vybavovanie objednávok. Kitti je aj kreatívna, preto mnoho fotiek a videí, ktoré vidíte na našich sieťach môže pochádzať aj od nej.

Tomas Kiss Tomáš Kiss
logistika, balenie

 

Tomi je úplne prvý zamestnanec našej pražiarne. V roku 2013 kedy sme v Nitre otvorili malý obchod s kávou (ktorý funguje dodnes) bol našim brigádnikom. Už vtedy nám pomáhal baliť kávu a vybavovať objednávky. V roku 2016 sa pripojil k nášmu Šahanskému tímu a odvtedy je stálym členom. Tomi vždy presne vie, čo je kde uložené. Nastavil systémy skladovania a poriadok.

Csilla Toth Csilla Tóth
logistika, balenie

 

Aj Csilla to ťahá s nami už pekne dlho. Do tímu sa pridala ešte v roku 2018 a dodnes je jej stabilným členom. Csilla nebola kávičkárka, ale práca v pražiarni kávy ju presvedčila, že piť kávu je super. Okrem práci v pražiarni vlastní aj obchod s oblečením a tak je skvelá v multitaskingu a time managemente. Aj vďaka nej sa každá objednávka vybaví do 24 hodín.

Andras Pal András Pál
účtovníctvo, coffeein.hu

 

András má jednu superschopnosť a tou je imunita na kofeín. Dokáže vypiť veľa filtrov a esspries a nič to s ním neurobí. Možno si imunitu vytvoril pri nekonečnej práci s papiermi, pretože je to účtovník a od samých začiatkov účtuje aj pre nás. Láska ku káve ho ale presvedčila o zmene života a účtovníctvo dáva na klinec. Stal sa našim plnohodnotným členom a má na starosti maďarský COFFEEIN a celý chod našej pražiarne z legislatívneho hľadiska.

Laura Otrekal Laura Otrekal
logistika, balenie

 

Náš najnovší a zároveň najmladší COFFEE HERO je Laura. Vesmír jej doprial dieťa vo veľmi mladom veku a tak je skutočná mama super hrdinka. Okrem starostlivosti o dieťa zvládla aj doštudovať diaľkovo strednú školu a teraz sa chystá na výšku. Popri tom nám vypomáha aj v pražiarni a rieši vaše objednávky. Skutočná super hrdinka hodná našej pražiarne COFFEEIN, čo poviete?

 

FREELANCERI

Náš tím tvorí aj mnoho freelancerov a živnostníkov, ktorí síce nepracujú priamo v budove pražiarne, ale spolupracujú s nami a sú tiež COFFEEIN. Marek, Martin, Ivka, Ľubica, Monika, Roman, ďakujeme za skvelú prácu.

KVALITA NAŠEJ KÁVY A ODTIEŇ PRAŽENIA

Kávu nakupujeme od importérov, ktorí pracujú len s výberovými kávami, ale aj direct trade, teda priamo od farmárov, alebo cez prostredníkov. Pracujeme s najčerstvejšími zbermi káv (current crop) a tie najkvalitnejšie a najzaujímavejšie kávy zaraďujeme do našej ponuky ako specialty grade kávy.

Rukopis a štýl nášho praženia sme vyvíjali 8 rokov. Naše kávy štandardne pražíme na Full City roast. Ide teda o stredne tmavé praženie a začiatok 2. pukania. Takto upražená káva nie je prepálená, mastná a horká, ale má mohutné čokoládové telo. Acidita je potlačená do úzadia, no vo veľmi malom množstve je stále prítomná.

Specialty grade kávy pražíme aj svetlo (city roast) na filter a aj tmavo na espresso. V e-shope máte vždy na výber, aké praženie si želáte.

NAŠE LOGO A JEHO PRÍBEH

V TV som raz videl tradičný africký kávový rituál. Domorodci z dedinky Gimbi pozbierali kávu z neďalekých kríkov, očistili ju, upražili na panvici, pomleli a potom popíjali. Počas tohoto rituál ich šaman ropzrával príbeh, ako sa vlastne dostala káva do ich dediny.

Keď pastier Khaldi „objavil“ kávu v provincii Kaffa, tak sa chýr o novej energetickej bobuli rozniesol po celej Afrike. Dedinská rada Gimbi rozhodla, že túto rastlinu chcú pestovať tiež. A preto vyslali mladého chlapca, aby priniesol semienko, ktoré môžu zasadiť.

Po roku putovania a mnohých dobrodružstvách sa chlapec vrátil aj so semienkom kávovníka, ktorý následne zasadili. Logo COFFEEIN znázorňuje chlapca, ktorý putuje za kávou. Tento neznámy chlapec a jeho púť je našim talizmanom, pretože s rovnakým odhodlaním chceme priniesť tú najkvalitnejšiu kávu na Slovensko aj my.


PREČO NAKUPOVAŤ KÁVU OD NÁS - NAŠE HODNOTY

Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

ZAREGISTRUJTE SA A ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať