Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€

Staňte sa naším členom
a získajte mnoho výhod

  • vždy čerstvé informácie
  • mimoriadne zľavy
  • zľavy u našich partnerov
  • knihy o káve
registrácia

O nás

Náš malý príbeh

S predajom kávy sme začali v roku 2011. Chceli sme na Slovensko priniesť kvalitnú (a nie len) značkovú kávu. Na úplnom začiatku sme predávali kávy od rôznych veľkých kávových firiem. No asi po roku sme zistili, že o kávach, ktoré predávame, nič poriadne nevieme – aký je pomer Arabiky a Robusty, kedy bola káva pražená, kto ju pražil, akým spôsobom a mnoho iného.

To nás priviedlo k rozhodnutiu, že si kávu začneme pražiť sami. Po dlhých mesiacoch príprav a zbierania skúseností sme rozbehli vlastnú pražiareň kávy. Ihneď sme z nášho portfólia vyradili značkové talianske kávy a začali pražiť a predávať našu vlastnú, na Slovensku praženú kávu pod značkou COFFEEIN.

Celý náš príbeh si môžete prečítať TU.

COFFEEIN / Coffeein.sk tím

Peter Szabó
hlavný kávičkár

Mojou hlavnou úlohou je zabezpečiť chod celej pražiarne a firmy. V prvom rade mám na starosti výber zelenej kávy a jej nákup. Okrem toho musím zosúladiť praženie, balenie, vybavovanie objednávok a logistiku. Taktiež dohliadam aj na kvalitu praženia a na objednávky z e-shopu a veľkoobchodu.

Szabolcs Gágyor
pražiar

Je to dobrý priateľ a bratranec Petra. Praženiu sa venuje len od konca roka 2014, ale veľmi aktívne pracuje na sebe a na zdokonalovaní svojej techniky praženia. Na starosti má praženie kávy a následne jej balenie a distribúciu do firiem a kaviarní.

Ivana Szabóová a Kitti Gócsová
e-shop, logistika

Ivka a Kitti majú na starosti balenie a vybavovanie objednávok prijatých cez e-shop. Starajú sa o to, aby sa káva po upražení dostala do 200-gramových balení, boli správne označené dátumom praženia a správnou etiketou – a všetko okolo toho. Zároveň sa starajú o sklad a majú o ňom najlepší prehľad. A ide im to veľmi dobre :-)

Ľubica Korgová
kamenný obchod v Nitre

Ľubica je s nami prakticky od začiatkov a je stavebným kameňom pražiarne COFFEEIN. Je majiteľkou prvého kamenného obchodu COFFEEIN, ktorý sa nachádza v Nitre. 

Kristína Daňová a Pavol Letko
kamenný obchod a kaviareň v Bratislave

Kristína a Pavol sú v prvom rade spolumajiteľmi našej kaviarne Coffeein - Specialty Coffee Shop, ktorá zároveň funguje aj ako naša predajňa a miesto na osobný odber. V roku 2015 sme spojili sily, a tak sú títo skvelí ľudia súčasťou našej „rodiny” COFFEEIN.

Marek Čapkovič
grafik

Marek má na rováši celý vizuál a grafický dizajn značky COFFEEIN. Do týmu vstúpil v roku 2013 a od toho momentu zlepšil všetko, čo vedel. Od e-shopu a obalov na kávu, cez tlačoviny, produktové fotky až po bannery.

Monika Okenková
PPC reklama

Monika je dcéra p. Korgovej. Spravuje nám reklamu PPC na Google. Je veľká šanca, že práve jej pričinením čítate tento text :-)

Roman Kováčik
UX web dizajnér

Práca Romana spočíva v tom, aby sa vám v e-shope ľahko a intuitívne nakupovalo. Rieši tzv. user experience, ale aj niektoré texty a aby ste tie správne informácie našli na správnom mieste a v čo najlepšej podobe.

Martin Hrkút
programátor

Aby práca grafika a UX dizajnéra bola pretavená do fungujúceho celku, je potrebný programátor. Celý e-shop beží na systéme Martina a všetky funkčné zmeny vykonáva práve on.

Kvalita našej kávy a odtieň praženia

Kávu nakupujeme z burzy v Londýne, ale aj direct trade, teda priamo od farmárov alebo cez prostredníkov. Pracujeme s komoditnými kávami, grade 1 kávami a aj so speciality grade kávami.

Naše kávy štandardne pražíme na Full City roast. Ide teda o začiatok 2. pukania. Na káve sa miestami objavujú olejové škvrnky, ale káva nie je prepálená a horká. Acidita je ale potlačená do úzadia, no vo veľmi malom množstve je stále prítomná.

Speciality grade kávy pražíme aj svetlo a aj tmavo. V e-shope máte vždy na výber, aké praženie si želáte. Od odberu 2 kg Vám vieme upražiť každú kávu na požadovaný odtieň.

Naše logo a jeho príbeh / význam

Na TV stanici Spektrum som raz videl tradičný africký kávový rituál. Domorodci z dedinky Gimbi pooberali kávu z neďalekých kríkov, očistili ju, upražili na panvici, pomleli a potom popíjali. Počas tohoto rituál ich šaman ropzrával príbeh, ako sa dostala káva do ich dediny.

Keď pastier Khaldi „objavil“ kávu v provincii Kaffa, tak sa chýr o novej energetickej bobuli rozniesol po celej Afrike. Dedinská rada Gimbi rozhodla, že túto rastlinu chcú mať tiež. A preto vyslali mladého chlapca, aby priniesol semienko, ktoré môžu zasadiť, a tak začať pestovať vlastnú kávu. Po roku putovania a dobrodružstva sa chlapec vrátil aj s kávovníkom, ktorý následne zasadili. Naše logo znázorňuje chlapca, ktorý putuje za cieľom priniesť kávu do svojej dediny. Zároveň je aj naším talizmanom, pretože s rovnakým odhodlaním chceme priniesť tú najkvalitnejšiu kávu na Slovensko.

Rozhovory a články s nami

 

Mini reportáž TV Nitrička o našej pražiarni

 

COFFEEIN Elite - espresso zmes