Adopcia kávovníka | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €

Potrebujete poradiť?

Pál András

András Pál
Po - Pi: 9:00 - 16:00
info@coffeein.sk
0905 885 644

Buďme kamoši

Podporujeme

Adopcia kávovníka

 

Sezóna 2023/2024 OTVORENÁ!

Projekt adopcia kávovníka vznikol v roku 2021 kedy ma neskutočne nadchla myšlienka priamej pomoci kávovým farmárom. S dvoma farmármi z rôznych kútov sveta sa nám podarilo nadviazať naozaj blízku spoluprácu. Ich káva a príbeh nás nadchol až natoľko, že sme sa dohodli na odkúpení značnej časti ich úrody ešte pred zbermi. Oni nám za to vyčlenili časť ich fariem a nazvali "COFFEEIN Slovensko". Úroda z týchto častí bude naša. Takže máme 1 micro-lot vo Vietname a 1 v Hondurase.

Čo to znamená v praxi? Už pred zbermi zaplatíme za úrodu, takže farmár si nemusí brať pôžičku, alebo sa inak zadĺžiť, aby vedel dobre a férovo vyplatiť svojich zberačov a iných zamestnancov pracujúcich na farme. Farmár má už dopredu istotu, že predal značnú časť úrody, čo je vo svete kávy obrovské plus. Toto je veľká výhra pre farmára a všetkých ľudí, ktorí kávu zbierajú, spracujú a balia. WIN!

Čo tým získate vy? Toto je najlepšia časť! Tým, že si adoptujete 1 kávovník, si predkúpite 2 kg kávy na ročník 2022/2023 (obe kávy dorazia v júni 2023). Nákupom taktiež získate certifikát, že ste vlastníkom kávovníka v danej krajine. Z fariem budete pravidelne dostávať foto report a newsleter (začneme posielať v januári 2023 a budeme posielať do júna 2023, teda dokopy pošleme 6 newsletrov). Ako sa kávovníkom darí, čo sa na farme práve deje, ako tam ľudia žijú a aké problémy ich trápia? Chceme vám priblížiťživot na kávovníkovej farme a ukázať, že za každou šálkou kávy je obrovská drina. Ďalšia skvelá vec je, že kávu z Hondurasu dostanete spracovanú 3 metódami a z Vietnamu dokonca 4 rôznymi metódami, takže budete môcť ochutnať tú istú kávu spracovanú inak. WIN!

WIN-WIN pre všetkých. Možno som len naivný, ale mám pocit, že toto je cesta. Takto vieme podporiť ľudí, kvôli ktorým si môžeme dopriať šálku kávy každý jeden deň. Nielenže podporíme farmárov, ale dostaneme aj skvelú výberovú kávu za super cenu s pridanou hodnotou. Možno raz naša pražiareň COFFEEIN dokáže vyrásť až tak, že budeme nakupovať kávu už len takto (krásna vízia budúcnosti). Zapojte sa do tohto projektu s nami a spoločne podporme ľudí, vďaka ktorým si môžeme vychutnávať ten najlepší nápoj na svete. Kávu.

Chcem si adoptovať kávovník →Naši farmári

Marián Takáč
Vietnam

Veru, nie je to typické vietnamské meno. Marián je totižto Slovák, ktorý vycestoval do Vietnamu na mesačnú dovolenku, no už sa odtiaľ nevrátil a žije tam takmer 5 rokov. Zaľúbil sa do dcéry zberačov kávovníkových čerešní v komunite K´ho. Pri prvej návšteve farmy tam stáli 2 chatrče a záchod bol diera v zemi. Celá rodina žila z 500 eur na rok. Marián za 4 a pol roka vyšperkoval všetky procesy zberu a spracovania. Vybudoval spracovateľskú stanicu, dotiahol elektrinu, pitnú vodu a postavil nové budovy. Od Mariána sme nakúpili 2 tony zelenej kávy. 500kg nám pošle sucho spracovanú. 500kg mokro spracovanú. 500kg honey a 500kg anaerobicky fermentovanú. Tá istá káva, 4 druhy spracovania. Rozhovor s Mariánom o jeho ceste kávy si môžete prečítať TU. Jeho kávu zber 2021/2022 ešte máme v e-shope a môžete si ju kúpiť a ochutnať. KLIKNITE SEM.

José Cuellár Fajardo
Honduras

José je najmladší zo šiestich bratov. Jeho otec zdedil farmu Jerusalén od svojho otca a bolo na čase, aby ju odovzdal ďalej svojím synom. Prvotné právo mal najstarší syn, no odmietol. Odmietli aj všetci ostatní bratia a tak José ako posledný z rodiny akoby nemal ani na výber. Rozhodol sa celý život obetovať farmárčeniu. Farma, alebo skôr prales, Jerusalén leží pri mestečku Trinidad, ktoré založili židovskí misionári. V tom čase tam žil a zbieral kávovníky aj Josého dedko, ktorý na počesť misionárov nazval farmu Jerusalén. Zaujímavosťou farmy je, že to vlastne nie je farma. Je to prales v ktorom okrem mnohých iných rastlín a stromov rastú aj kávovníky. Kávovníky, ktoré tam rastú už vyše 100 rokov bez zásahu človeka. Je to káva v najdivokejšej podobe. Isto si viete predstaviť, aký ťažký musí byť ručný zber čerešní v honduraskom pralese. Okrem toho sa jedná o odrodu Geisha (a jej X variácií. Keďže sú to divoké odrody kávovníkov, tak sa za tie roky vytvorili rôzne hybridy a mutácie). Podľa mňa je to neskutočné. Piť divokú geishu zo 100-ročného pralesa. Od Josého sme nakúpili sucho aj mokro spracovanú kávu. Aj túto kávu zber 2021/2022 ešte máme v ponuke a môžete ju kúpiť a ochutnať. KLIKNITE SEM.

Chcem si adoptovať kávovník →Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA 13 ROKOV COFFEEIN

Jupíííííí na nákupy