COFFEEIN novinky

Nový cenník káv COFFEEIN od 1. 6. 2016

Peter Szabó | 01.06.2016

Naša pražiareň COFFEEIN urobila za posledné mesiace obrovské kroky vpred. Práve vďaká vám, našim zákanzíkom, sa stále dokážeme posúvať vpred a rásť. Posun a rast by ale nebol možný bez zvýšených nákladov, a preto budeme musieť mierne upraviť ceny káv. Pozrime sa na to ale detailne.

S rastom a zvyšovaním kvality a servisu sú spojené aj zvýšené náklady na prevádzku, zamestnancov a technológie. Posledné mesiace dokážeme vybaviť veľké množstvo objednávok v rekordne krátkom čase (väčšinu do pár hodín od prijatia). A čo je ešte dôležitejšie, tak vždy s ultra čerstvou kávou. Môže za to fakt, že sme prijali nového zamestnanca, ktorý rieši len e-shop a objednávky z neho.

Ďalšia, nemenej dôležitá, vec je naša nová pražička. Technologická špička, ktorá nám zaručuje konštantnejšie praženie a je vyrobená z kvalitnejších materiálov než naša predošlá. Jej hlavné výhody sú ekologickejšie infra plynové horáky, ktoré kávu menej pália a viac karamelizujú, špeciálny 2-stenný bubón a veľmi výkonný motor na chladenie kávy*.

* - V roku 2002 SCAA spravilo výskum, kde upražili rovnakú kávu rovnakou krivkou, ale najprv ju chaldili 4 min. a potom 6 min. Zistili, že pri dlhšom chladení (len 2 min. navyše) stratila káva až 30 % sacharidov! Ide o to, že za dobu, o ktorú sa káva chladila dlhšie, sa sacharidy naviazali na látky v zrne, ktoré nie sú rozpustné vo vode, a tým pádom sa nedostali do šálky pri extrakcii, ale zostali v zrne.

Posledný faktor, ktorý nám posledné mesiace zvýšil náklady je to najdôležitejšie. Surovina, teda zelená káva. Našli sme nového dodávateľa, ktorý pracuje len s výberovými kávami, a tak VŠETKY arabiky v našej ponuke sú hodnotené ako výberové, a to 80+ SCAA bodov.

Poďme ale k cenám. Od 1. 6. 2016 bude cena všetkých arabík 5,90 € za 200-gramové balenie. Limitované edície budú za 8 € za 200-gramové balenie tak, ako to bolo doteraz. Naša espresso zmes Elite bude za 5,50 € za 200-gramové balenie a espresso zmes Forte za 5 € za 200-gramové balenie. Pre registrovaných zákazníkov platí na všetky kávy 5 % zľava tak, ako to bolo doteraz.

 

COFFEEIN Elite - espresso zmes