Kenya Kiptebes - stredné praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

Kenya Kiptebes - stredné praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Perleťová káva z Kene

Na spracovateľskú stanicu Kiptebes sa dostanete len pešo. Niektorí farmári musia nosiť svoju úrodu pešo a na chrbte až 10 kilometrov. Kiptebes leží vysoko v horách v regióne Nandi v západnej keni. Túto stanicu založilo 6 farmárov v roku 2016, ktorí sa rozhodli pestovať výberovú kávu. Dnes má už 290 členov z čoho je 45 ženských farmáriek.

Z tejto stanice sme vybrali naozaj jedinečnú perleťovú kávu. Perleťové zrná vznikajú ako „nepodarok“. Bežne sa v jednej čerešni urodia 2 zrnká, no občas sa stane, že sa vyvinie len jedno zrnko, ktoré sa zagulatie. Povráva sa, že jediné zrnko nasaje chuť za dve.

Perleťová káva sa získava manuálnym sortírovaním. Čerešne prejdú vodným kúpeľom a selekciou, následne sa vylúpu vo vodnom mlyne a nechajú fermentovať na 18 hodín. Potom sa ešte raz premyjú a dajú sa sušiť na priame slnko. Po vysušení pracovníci farmy manuálne preberajú každé jedno zrnko a tie, ktoré sú perleťové zvlášť odkladajú. Takto vznikne ručná selekcia kávy, ktorú tvoria len perleťové zrná. Z celkovej produkcie kávy na svete tvoria takéto zrná len 5%.

V roku 2023 vyprodukovala stanica len 6 vriec perleťovej kávy. 2 vrecia sa podarilo kúpiť nám a tak aj na Slovensku môžeme ochutnať túto jedinečnú kávu.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: city +
Metóda prípravy: moderné espresso
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 12.04.2024
Upražené a vypité: 211x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, karamelové. V chuti dominuje sladkosť mliečnej čokolády a karamelu, ktorú doprevádza jemná acidita citrusov. Dochuť kávy sa nesie v podobnom sladkom duchu.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Batian, Ruiru11 a K7 sa pestujú v regióne Nandi v nadmorskej výške 1650 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou a následne sušené na priamom slnku. Ručný zber a triedenie 2023. 

Ďalšie informácie

REGIÓN: Nandi – západná Keňa
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Kiptebes
FARMÁR: družstvo 292 farmárov
ODRODA: Batian, Ruiru11, K7 (perlová káva - PB)
SPRACOVANIE: mokré – fully washed
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1650 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, rok 2023

Hodnotenia

Zatiaľ nehodnotené Pridať hodnotenie
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať