Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Dominikánska republika (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Ochutnajte ovocie najstaršieho kávovníka odrody bourbon

Plná a bohatá oriešková chuť s minimálnou aciditou. Skvelá na espresso.


V roku 1720 sa vydal Francúz Gabriel de Clieu na dlhú plavbu na ostrov Martinique. Kráľ Ľudovít XIV. mu dal dva kávovníky ako kráľovský dar a poveril ho ich zasadením. Legenda hovorí, že pri plavbe cez Atlantik nastalo úplné bezvetrie. De Clie uviazol na šírom mori. Ako plynuli dni, voda sa míňala a bolo jej menej. De Clieu musel obetovať jeden kávovník. Vody a jedla bolo stále menej a posádka už začínala upadať do beznádeje. De Clieu obetoval svoju vodu na polievanie kávovníka.

Našťastie, onedlho začal fúkať vietor a plachty sa opäť napli. De Clieu šťastne doplával na Martinique i s jednou rastlinkou, ktorá vďaka jeho obeti prežila. Medzi rokmi 1725 a 1735 sa rastlinky dostali na ostrov Hispaniola, kde dnes leží Dominikánska republika. V bohatej pôde začali kávovníky hojne rásť a dali vzniknúť dnes jednej z najstarších kávových plantáží na svete.

100 % Arabika
Odtieň praženia: Full City
Metóda prípravy: espresso, french press, moka kávovar
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

6,90
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 02.10.2023
Upražené a vypité: 1827x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuťový profil

Chuť kávy

Plná a bohatá oriešková chuť tvorí telo kávy. Následne na podnebí zostáva veľmi sladká dochuť. Plná karamelová aróma kávy dotvára jej dokonalosť. Chuťovo pripomína slávnu a drahú jamajskú kávu blue mountain, alebo Kubánsku Sierra Maestra.

Pôvod kávy

Kávovník sa pestuje v nadmorskej výške 1500 - 2100 m n. m. a káva je spracovaná mokrou metódou. Región, kde sa pestuje, sa môže pýšiť skutočne unikátnym podnebím pre pestovanie kávy. Celoročné dažde, hmla, teplé oceánske prúdy, pôda bohatá na minerály. To všetko formuje výslednú chuť a kvalitu kávy.

Hodnotenia

Celkovo
9 hodnotení Pridať hodnotenie
  svieža chuť bez badateľnej horkosti. trošku chýba také to "kakaové" čo v káve mám rád (takže o hviezdičku menej odo mňa, no svojich fanúšikov si táto káva určite nádje), inak výborná
  Na espresse krásne drží krému, prvý dúšok je sladký, až smotanový, dlhá výrazná dochuť... Fantastická!
  Kavicka s menej vyraznou horkostou. Su dni ked mam chut prave na toto.
  V tejto kave mi chyba prava horka kavova chut, je taka malo vyrazna, ocakavala som viac od tejto kavy.
  Kávička nesklamala, chuťovo presne podľa opisu, orechová chuť je fajnová. Dostatočne výrazná v tom správnom smere. Osobne mi veľmi vyhovuje tá oriešková príchuť, oproti tomu trochu jemnejšou horkosťou.
  Táto nám zatiaľ chutila najmenej, jednoducho nesadla, aj keď podľa profilu by mi mala. Niečo v dochuti mi skrátka kazí dojem. Manželka tiež súhlasí.

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2023 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.