Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

COFFEEIN Summer Blend (200 g, zrnková káva)

A je to tu! Tentokrát trošku neskôr, ale má to svoj dôvod. Na toto leto som chcel pripraviť skutočne ultra mega ovocný summer blend a tak výber káv a ich blendovanie a zosúladenie trvalo trošku dlhšie. Myslím si, že môžem vyhlásiť, že čakať sa oplatilo. Na rok 2019 sme urobili naozaj ovocný a sladký summer blend, ktorý je skvelý na všetky formy prípravy. Či už si spravíte filter, cold brew, alebo espresso od tohoto blendu dostanete nádielku sladkého a šťavnatého ovocia.


100 % Arabika
Specialty coffee - výberová káva
Praženie - city
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)


*Predobjednané kávy posielame štvrtok 27.6.

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 15.07.2019

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Káva má ľahšie až stredné, šťavnaté telo. V chuti prevládajú rôzne odtiene sladkého ovocia, ako sú mandarínky, žltý melón a zelené jablká. Dochuť je mierne horká, pripomínajúca kakaové bôby a horkosť grapefruitu.

Pôvod kávy

Náš letný sezónny blend sa skladá z výberovej kávy z Etiópie a z Burundi (50/50). Etiópia je spracovaná suchou metódou, kým Burundi mokrou. Vďaka tejto netradičnej kombinácii je  tento blend taký jedinečný. Ručný zber a triedenie 2019.

Hodnotenia

Celkovo
5 hodnotení Pridať hodnotenie
    úžasné letné osvieženie, explózia ovocných chutí a vánok kakaa
    Espresso z tejto kávičky chutné, príjemné, letné. Mierne mi vadí dosť vysoká acidita, crema je slabšia. Káve by možno prospelo tmavšie praženie (aspoň City+, ako pri Moderne). Káva sa charakterovo veľmi hodí na výrobu kávových nápojov s mliekom, dievčatám veľmi chutilo cappucino aj ľadová káva (vyššia ovocnosť a nízka horkosť pôsobili osviežujúco).
    Velmi chuti, na tuto kavu sa oplatilo cakat. Necakal som velke prekvapenie ohladom kvality / ta je uz dlhodobo na 10 b/, ale teraz by som pridal plus jeden bod. Len tak dalej!
    Kvalitná káva. Výborná jemná chuť s príjemnou aciditou a ovocnými tónmy, odporúčam každému náročnejšiemu kávičkárovi :)
    Výborná kávička. Sladká ovocná na leto ako stvorená odporúčam .....

Diskusia k produktu - COFFEEIN Summer Blend (200 g, zrnková káva)