Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Brazil Santa Cruz - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

Táto káva sa k nám dostala cez Maxa z Brazilian coffee company. Max je rodený Brazílčan a dováža kávu priamo z Brazílie od farmárov s ktorými sa osobne pozná. Je to teda direct trade káva, ktorú nám Max odporučil ako najlepšiu na sladké espresso. Presne toto bolo mojim cieľom. Nájsť kávu, ktorá sladkosťou espressa posadí na zadok.

Farma Santa Cruz nemá dlhú históriu. V roku 2007 sa Reinaldo de Oliveira Costa skamarátil s kávovníkovým farmárom. Káva mu natoľko učarovala, že si od neho zapožičal pôdu a začal pestovať vlastné kávovníky. Reinaldo obstaráva svoju 2,5 ha farmu sám so svojou manželkou. Je extrémne zapálený a na farme trávi 18 hodín denne. Jeho tvrdá práca sa začala vyplácať, pretože jeho posledná úroda dostala až 88 bodov od SCA. (túto máme v ponuke). Ak teda hľadáte sladké, orieškové espresso, tak ste na správnom mieste. Určite odporúčam ochutnať obe odtiene praženia.


100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 08.04.2019

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je mohutné, orieškovo čokoládové. V chuti dominuje paleta rôznych orechov a nájdeme v nej aj sušené ovocie. Dochuť kávy je dlhšia, ale mierna a sladká. V dochuti taktiež môžeme nájsť aj horkosť kakaa.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody red acaia sa pestujú v regióne Mantiqueira, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1200 - 1350 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou a zbierané a triedené ručne v roku 2018.

Ďalšie informácie

REGIÓN/MESTO: Mantiqueira/Bairro Santana
FARMA: Santa Cruz
FARMÁR: Reinaldo de Oliveira Costa
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: 100% Red Acaia
SPRACOVANIE: Natural - suché
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1200 - 1350 m. n. m.
ZBER: ručný, 2018

Diskusia k produktu - Brazil Santa Cruz - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)