Káva - Costa Rica Tarrazu | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

COSTA RICA TARRAZU (1000 g, zrnková káva)

Novinka

V chuti prevládajú sladké tóny mliečnej čokolády, čerstvého tropického ovocia v kombinácii s trstinovým cukrom.

Táto káva predstavuje esenciu toho najlepšieho, čo môže pestovanie kávy v tomto rajskom kúte sveta ponúknuť. Je pestovaná na úrodných vulkanických pôdach pod majestátnym vulkánom Irazú. Pochádza z regiónu San Marcos de Tarrazú a môže sa pýšiť nielen vynikajúcou kvalitou, ale aj zaujímavou históriou, ktorá sa začala písať už v roku 1821.

Vláda Kostariky, uvedomujúc si potenciál kávového farmárstva, vtedy rozdelila kávovníkové semienka zadarmo a podporila mladé rodiny v pestovaní kávovníkov, čím kávu transformovala na „národný šport“. Vďaka tejto stratégii dnes môžeme ochutnať kávu, ktorá je výsledkom generácií farmárov oddaných pestovaniu jedinečnej kávy.

Pražíme ju na odtieň Full City, vďaka čomu má káva stredne silné telo s vyváženou chuťou, kde dominujú sladké tóny mliečnej čokolády, čerstvého tropického ovocia a trstinového cukru. Mierne horká dochuť, pripomínajúca kôru pomaranča, je príjemným zakončením každého dúška.

Kávovníky sú pestované v nadmorskej výške 1 300 - 1 800 metrov, kde vulkanická pôda a dokonalá mikroklíma v Tarrazú prispievajú k pomalému dozrievaniu čerešní, čo zabezpečuje bohatosť a komplexnosť chutí. Každé zrno tejto kávy je zberané ručne a starostlivo triedené, čím sa zaručuje, že do vašich šálok sa dostane len to najlepšie, čo sa v danom regióne urodí.

Vychutnajte si šálku našej kostarickej kávy a nechajte sa unášať jej bohatým chuťovým profilom, ktorý odráža nielen jedinečné podmienky jej pestovania, ale aj hlbokú tradíciu a vášeň, ktorá je s pestovaním kávy v Kostarike neodmysliteľne spojená.

100 % Arabika
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 1000 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

31,50
Balenie:
Množstvo:
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných

3€ zľavový kupón
na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 17.07.2024
Upražené a vypité: 1132x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, sladké. V chuti prevládajú sladké tóny čerstvého tropického ovocia v kombinácii s mliečnou čokoládou a trstinovým cukrom. Dochuť kávy je mierne horká, pripomínajúca kôru pomaranča.

Pôvod kávy

Kávovníky sa pestujú na západe krajiny v oblasti San Marcos de Tarrazú, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1300 – 1800 m n. m. Káva je spracovaná mokrou metódou a následne sušená na slnku. Ručný zber aj triedenie.

Ďalšie informácie

REGIÓN: San Marcos de Tarrazú

FARMA: drobní farmári z regiónu

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: La Pastor

ODRODA: Caturra / Catuai

SPRACOVANIE: mokré, sušené na slnku

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1300 - 1800 m n. m.

 

Viac informácií o káve z Kostariky sa dočítate v našom článku.

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA 13 ROKOV COFFEEIN

Jupíííííí na nákupy