Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

El Salvador San Carlos Dos - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Farma San Carlos vznikla v roku 1980, kedy v El Salvadore prebehla agrárna reforma, vďaka čomu sa národná pôda rozdala ľuďom, ktorí sa zaviazali, že na nej budú pestovať kávovníky. Na území veľkom 672 ha, ktoré sa tiahne na pohorí Cacahuatique, žije 126 farmárov aj s ich rodinami. Spoločne vytvorili družstvo San Carlos Dos a pod týmto názvom obchodujú svoju kávu.

Zber 2020, teda ten, ktorý máme my, je špeciálny. Farmári si zavolali na pomoc Carlosa Estevéza, špecialistu na experimentálne spracovanie kávy. Chceli totiž posunúť svoje kávy na vyššiu úroveň, a tak sa rozhodli pre novú metódu spracovania. Po niekoľkotýždňovom školení sa farmári pustili do zberu a spracovania, a tak vznikol Lot.7.

Lot.7 je úroda z najmenších častí farmy, kde sa pestuje len odroda Bourbon. Po ručnom selektívnom zbere sa čerešne umyli a následne dali macerovať na 90 hodín do špeciálnych barelov. Po macerácii sa čerešne dali sušiť na „africké postele“ na priame slnko na 10 – 13 dní. Po vysušení sa zrná očistili, vylúpali a zabalili do vriec, kde káva oddychovala ďalších 30 dní. Dnes je káva u nás a je pripravená na vaše mlynčeky a potešenie chuťových buniek. Je to microlot a na sklade máme len 140 kg.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 08.02.2021

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, ale plné. V chuti dominujú tóny šušeného ovocia, sladkých pomarančov a višní. V chuti nájdeme taktiež sladkosť medu a dochuť kávy je mierne horká, oriešková.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Bourbon sa pestujú v regióne La Montanita, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1100 – 1700 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované 90-hodinovou maceráciou a následne suchou metódou. Ručný zber a triedenie 2020.

Ďalšie informácie

REGIÓN: La Montanita, Morazan

FARMA: San Carlos Dos Lot.7

FARMÁR: San Carlos COOP

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: Bourbon

SPRACOVANIE: 90-hodinová macerácia – natural

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1100 – 1700 m n. m.

ZBER: ručný selektívny, 2020

Diskusia k produktu - El Salvador San Carlos Dos - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)