Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

El Salvador San Carlos Dos - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Farma San Carlos vznikla v roku 1980, kedy v El Salvadore prebehla agrárna reforma vďaka čomu sa národná pôda rozdala ľuďom, ktorí sa zaviazali, že na nej budú pestovať kávovníky. Na území veľkom 672 Ha, ktoré sa tiahne na pohorí Cacahuatique žije 126 farmárov aj s ich rodinami. Spoločne vytvorili družstvo San Carlos Dos a pod týmto názvom obchodujú svoju kávu.

Zber 2020. Teda ten, ktorý máme my je špeciálny. Farmári si zavolali na pomoc Carlosa Estevéza, špecialistu na experimentálne spracovanie kávy. Chceli totiž posunúť svoje kávy na vyššiu úroveň a tak sa rozhodli pre novú metódu spracovania. Po niekoľko týždňovom školení sa farmári pustili do zberu a spracovania a tak vznikol Lot.7.

Lot7 je úroda z najmenších častí farmy, kde sa pestuje len odroda Bourbon. Po ručnom selektívnom zbere sa čerešne umyli a následne dali macerovať na 90 hodín do špeciálnych barelov. Po macerácii sa čerešne dali sušiť na africké postele na priame slnko na 10 - 13 dní. Po vysušení sa zrná očistili, vylúpali a zabalili do vriec, kde káva oddychovala ďalších 30 dní. Dnes je káva u nás a je pripravená na vaše mlynčeky a potešenie chuťových buniek. Je to micro-lot a na sklade máme len 140kg.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 30.11.2020

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, ale plné.. V chuti dominujú tóny šušeného ovocia, sladkých pomarančov a višní. V chuti nájdeme taktiež sladkosť medu a dochuť kávy je mierne horká, oriešková.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Bourbon sa pestujú v regióne La Montanita, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1100 – 1700 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované 90hodinovou maceráciou a následne suchou metódou. Ručný zber a triedenie 2020.

Ďalšie informácie

REGIÓN: La Montanita, Morazan
FARMA: San Carlos Dos lot.7
FARMÁR: San Carlos COOP
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: bourbon
SPRACOVANIE: 90h macerácia - natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1100 - 1700 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2020

Diskusia k produktu - El Salvador San Carlos Dos - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)