Káva - GOOD VIBES ONLY | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

GOOD VIBES ONLY (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Ovocná a sladká. Taký je náš jarný GOOD VIBES ONLY sezónny blend. Odporúčame pre milovníkov filtrovanej kávy a ovocného espressa.

GOOD VIBES ONLY nie je len káva. Je to myšlienka, ktorú chceme šíriť. Už pár rokov sa snažím žiť podľa tohoto motta. Mať pozitívnu myseľ a vysielať pozitívne vibrácie okolo seba. Som totiž presvedčený o tom, že naše myslenie vo veľkej miere ovplyvňuje to, čo sa nám v živote deje. Mozog je vysielač a zároveň aj prijímač a preto je naše myslenie zodpovedné za to, aké máme dni a život celkovo.

Znie to ako „voodoo“? Za vyskúšanie nič nedáte. Skúste pretransformovať svoje myslenie. Myslite pozitívnejšie a buďte slnkom pre ľudí vo vašom okolí. Uvidíte ako sa svet okolo vás zmení.

Táto káva je nosičom myšlienky GVO a aj našim jarným blendom. Nablendovali a upražili sme ju tak, aby nám spríjemňovala jarné rána a dni. Jej chuť je iskrivá, sladká a ovocná. Odporúčam na filter, alebo ovocné espresso.

100 % Arabika blend
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)


Kávu GOOD VIBES ONLY si môžete zakúpiť aj s našim tričkom GVO za zvýhodnenú cenu

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 12.04.2024
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 1614x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Káva má stredne silné, čajové a šťavnaté telo. V aróme nájdeme pestrú paletu vôní sladkého ovocia. V chuti dominujú taktiež sladké a ovocné tóny. Nájdeme v nej jahody, nektarinky, čučoriedky aj ananás. Dochuť kávy je mierne horká so sladkým nádychom karamelu a horkosťou pomarančovej kôry a rumu.

Pôvod kávy

Náš nový jarný blend je mixom troch sladkých a šťavnatých výberových káv z Etiópie, Kene a Jávy. Etiópia je spracovaná mokrou metódou a tvorí 1/3 zmesi. Keňa je spracovaná taktiež mokrou metódou a tvorí ďalšiu 1/3 zmesi. Jáva je spracovaná anaerobickou fermentáciou a tvoríu zvyšnú 1/3. Kombináciou týchto troch káv sme dostali jedinečnú a sladkú kávu.

Ďalšie informácie

Naše "hnutie" GOOD VIBES ONLY sme založili pred vyše 4 rokmi a táto káva sa stala nosičom myšlienky pozitívneho myslenia, ktoré sa snažíme propagovať.

 

Vo svete sa deje veľa zlých vecí, ktoré nám médiá podsúvajú každý deň a sme zahltení negativizmom, strachom a zlými vlnami. Určite to cítite mnohí z vás. Vnútorný nekľud, blbý pocit hneď ráno po zobudení, pritom neviete čo sa deje a prečo sa tak cítite. Poznám to aj ja a nie ste v tom sami. V tomto zajatí zlých pocitov žijú milióny ľudí po celom svete a nevedia čo s tým.

 

Dobrá správa je, že som našiel "liek", ktorý mi funguje. Teda lepšie povedané našli ho už mnohí predomnou. Napríklad Napoleon Hill, alebo aj samotný Tomáš Baťa a jeho 100 rád ako žiť šťastný život sú toho príkladom. Ja som to teda len "znovu objavil" a rád by som sa o to podelil s vami. 

Mentálne rady

 • Nekonzumujte správy. Proste si zablokujte všetky spravodajstvá. Naozaj nepotrebujete vedieť o tom, že koľko ľudí zomiera a kto zomrel, kto mal akú nehodu a kto má aké starosti. NIE, proste NIE. Povedzte zlým správam NIE.
 • Žite v prítomnom okamihu. Užívajte si maličkosti dňa ako je zvuk vetra za oknom, klopkanie dažďa na parapete, vôňa čerstvo namletej kávy. Chuť jedla, ktoré jete.
 • Nepremýšľajte nad blbosťami a zlé myšlienky neživte tým, že o nich rozmýšľate. Keď si uvedomíte, že rozmýšľate nad blbosťou, alebo niečím čo ani neviete ovplyvniť, tak s tým prestaňte. Takéto myšlienky treba pustiť preč. Dá sa to naučiť. Všetko je to o tréningu.
 • Obklopujte sa ľuďmi s ktorými sa cítite skutočne dobre a rozprávajte sa. Nielen o blbostiach, ale aj o živote, pocitoch a ceste životom. Dobrá diskusia s kamarátmi je najlepší psychiater.
 • Zabávajte sa. Tancujte, spievajte, vypustite paru.

Fyzické rady

 • V zdravom tele zdravý duch. Toto nie sú len prázdne frázy. Pohyb aspoň 3x týždenne spraví zázraky. (už Platón vedel, že pohyb je základom zdravej mysle a preto sa často prechádzal počas nekonečného dumania o živote)
 • Zdravá a vyvážená strava by mala byť tiež základom života. No nebojte sa dávať si "nezdravé" jedlá za odmenu. Fast food, pizza, sladkosť nie sú zlé ak to nepreženiete a máte dostatok pohybu.
 • Spánok je najlepší liek na všetko :)

Ja sám kráčam touto cestou a netvrdím, že sa mi darí všetko vyššie spomenuté dodržiavať na 100%. Dobrý pocit a flow šťastia a šťastného života je ako jazda surfera na vlne. Vyššie spomenutými radami sa viete na vlne udržať dlho, ale každá vlna raz padne a vy si musíte nájsť novú na ktorej sa budete viezť ďalej.

 

Naša káva GVO slúži na to, aby vám pomohla nasadnúť na pozitívnu vlnu. Vždy, keď ju chytíte do rúk a budete mlieť, tak si spomeňte, že prichádza nová pozitívna vlna a je len na vás či ju osedláte, alebo zostanete pod hladinou.

 

Ako najviac vyťažíte z tejto kávy? Tu je pár tipov.

- Táto káva sa najviac otvorí až 10+ dní od upraženia. To ale neznamená, že musíte čakať až 10 dní, kým si ju prvý krát pripravíte. Môžete ju skúšať v priebehu času a objavovať jej tajomstvá.

- Ak si ju robíte na filter, tak odporúčam vodu, ktorá má TDS okolo 80 - 90. Ideálny pomer na dripper je 1:14 až 1:15 a teplota vody 95°C.

- Ideálny čas extrakcie do 3 min. (nebojte sa skúšať a objavovať)

- užite si ju :-)

- tajný tip: počkajte, kým káva vychladne na izbovú teplotu a potom ju ochutnajte (príprava cez filter)

Hodnotenia

Celkovo
5 hodnotení Pridať hodnotenie
  Výborná kávička mne veľmi chutila sladká ovocná u mňa topka .
  Príjemná káva.Vôna ovocná.Chut jemná, ovocno sladká. S nerusivou aciditou a horkou dochutou.
  Výborá chuť, po tejto káve mám vždy Good Vibe :D
  WOW! Skutočne prekvapila. Chutí celej rodine na všetky metódy prípravy.

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať