Káva - Ethiopia Beloya - tmavé praženie | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

Ethiopia Beloya - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Spracovateľská stanica Biloya začala experimentovať s kontrolovanou fermentáciou čerešní od roku 2018. Chceli sa odlíšiť od ostatných staníc v okolí a hľadali spôsoby ako na to. Nakoniec vyvinuli svoju špeciálnu metódu postupu anaerobic natural, ktorá sedí káve z ich regiónu najviac.

Biloya spolupracuje s farmármi z regiónu a svoju úrodu sem dodáva 310 drobných farmárov z blízkeho okolia. Po prebratí čerešní od farmárov sa vyčistia a vyselektujú len tie najkrajšie a najzrelšie plody. Následne sa dajú do špeciálnych vzduchotesných sáčkov a tam sa nechajú fermentovať. Po uplynutí 24 hodín sa čerešne rozprestrú na africké postele, kde sa na priamom slnečnom žiarení sušia ďalšie 2 až 3 týždne. Vďaka tomuto postupu získava táto káva jedinečnú chuťovú charakteristiku a vlastnosti.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full city - tmavé praženie
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

9,00
Množstvo:
Vypredané
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných

3€ zľavový kupón
na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 28.02.2022

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi iskrivá a sladká. Pri mletí rozvoniate celú miestnosť. Telo kávy je stredne silné a šťavnaté. V chuti prevláda súhra tropického a sušeného ovocia so sladkosťou javorového sirupu na pozadí. Dochuť kávy sa nesie v jemne horkejšom, kakaovom duchu.

Pôvod kávy

Divoké odrody kávovníkov sa pestujú v regióne Yirgacheffe, vo vulkanickej pôde pri meste Kore Beloya, v nadmorskej výške 1700 m n. m. Kávovníkové čerešne sa najprv nechajú fermentovať na 24 hodín a následne sa spracujú suchou metódou. Ručný zber a triedenie 2021.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Yirgacheffe, Kore Beloya
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Biloya
FARMA: drobní farmári z regiónu
ODRODA: Heirloom - divoké odrody
SPRACOVANIE: anaerobická fermentácia (24 hod.) - natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1700 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2020/2021

 

Viac o anaerobickej fermentácii si môžete prečítať v našom článku TU.

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Praženie 2 dni pred doručením, dnes nasypaná do Nivony. Explózia chutí. Neviem pomenovať čo všetko tam cítim, ale chuť je príjemná, plná. Viac sladká a horká, ako kyslá. Ale myslím, že popis kávy je trefný a súhlasím s ním. Jedna z naj, ktorú som ochutnal, nielen od Coffeein, ale celkovo. Vďaka za možnosť zažiť tieto chute.
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA 13 ROKOV COFFEEIN

Jupíííííí na nákupy