Menu
- Doručenie zadarmo pri objednávke nad 50 € -
← späť

Guatemala Tzikin - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

V jazyku Majov je Tz’ikin duchovné zviera a ochranca pôdy. Táto káva pochádza od drobných farmárov z mikro regiónu La libertad, ktorý leží na veľmi unikátnom mieste. Kávovníkové farmy sa nachádzajú v pohorí, kde zo západu prúdi teplý a zo severu studený vzduch. Vďaka tomu sa vytvára naozaj zaujímavá mikroklíma, ktorá vyhovuje kávovníkom a ich rastu.

V regióne Huehuetenango sa pestuje káva už stovky rokov a mnohí farmári majú k pestovaniu tradičný prístup. Tak, ako sa to naučili od svojich rodičov a prarodičov. Svoju pôdu hnoja naturálne z trusu svojich oviec a kráv, pôdu pravidelne prevzdušňujú a obrábajú a keď sú zbery, tak sa zíde celá komunita a pomáha každý. Väčšina farmárov má svoje malé mlyny a dokážu kávu spracovať v malých množstvách mokrou metódou. Následne spracovanú kávu predávajú do družstva, ktoré ho obchoduje pod jednotným názvom Tzikin.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City - tmavé praženie
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

9.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 27.09.2021

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi sladká a pripomína karamel a čerstvé tropické ovocie. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti dominujú ovocné tóny a sladkosť malého bobuľového ovocia. Dochuť kávy sa nesie v mierne horkejšom čokoládovejšom duchu. Nájdeme v nej karamel a horkosť pomarančovej kôry.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Bourbon, Catuai, Caturra a Pache sa pestujú v regióne Huehuetenango, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1500 - 2000 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou. Ručný zber a triedenie 2020/2021.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Huehuetenango, La Libertad
FARMA: drobní farmári z regiónu
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: Bourbon, Catuai, Caturra, Pache
SPRACOVANIE: mokré - washed
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1500 - 2000 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, November 2020 – Marec 2021

Hodnotenia

Celkovo
Zatiaľ nehodnotené Pridať hodnotenie

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2021 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.