Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

BRAZIL Recanto - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Rafael Vinhal odštartoval tretiu generáciu farmárov rodiny Vinhal. Farmu založil v 70tych rokoch jeho dedko Seu Zico. Rafael prebral rodinný biznis a je obrovským fanatikom do experimentálnych spracovaní kávy čoho je dôkazom aj táto káva o ktorej si práve čítate.

Je všeobecne známe, že brazílske kávy sú orieškové a čokoládové s minimálnou aciditou. Rafael chce zmeniť tento fakt pomocou kontrolovanej fermentácie. Táto káva prešla trojitou fermentáciou. Prečítajte si ako to robí Rafael.

Po strojovom zberi a mechanickom čistení nasleduje ručné triedenie čerešní. Vyberajú sa len tie dokonalé červené čerešne. Potom nasleduje „floating“ kde sa vďaka vode vytriedia ďalšie nedokonalé čerešne. Následne sa čerešne rozprestrú na betónové plochy a nechajú sa fermentovať na slnku 52 hodín. Po tejto prvotnej fermentácii/sušení na voľnom vzduchu sa čerešne premyjú studenou vodou a sú premiestnené do fermentačnej kade, kde sa uzavrú a nechávajú sa fermentovať 136 hodín bez prísunu vzduchu (nasucho bez vody). Potom putujú do mokrého mlynu, kde sú zrná vylúpané z čerešní a putujú do fermentačnej kade s vodou. Tu sa uzavrú anaerobicky na ďalších 136 hodín a nechávajú sa fermentovať. Po ukončení fermentácie putujú na africké postele a zrná sa sušia na slnku zhruba 21 dní.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City - svetlé praženie
Metóda prípravy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

9,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 13.06.2022
Príprava: Káva na filter

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, krémové. Chuť sa skladá z niekoľkých vrstiev a je to symfónia sladkých a horkých chutí. V chuti môžete nájsť sladkosť nektariniek a ananásu, ktoré dopĺňa horkosť pomarančovej kôry a skaramelizovaného trstinového cukru. Dochuť sa nesie v čokoládovom duhu.

Pôvod kávy

Hybridné kávovníky odrody IBS 12 sa pestujú v oblasti Minas Gerais v nadmorskej výške 1200 m n. m. Káva je spracovaná trojitou fermentáciou (1x aeróbne a 2x anaeróbne) z toho 2x nasucho a raz vo vode. Zber je strojový, ale triedenie ručné. Rok 2021.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Minas Gerais
FARMA: Fazenda Recanto
FARMÁR: Rafael Vinhal
ODRODA: IBC 12 - hybrid
SPRACOVANIE: 3x fermentácia
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1200 m n. m.
ZBER: strojový zber, ručné triedenie 2021

Hodnotenia

Celkovo
Zatiaľ nehodnotené Pridať hodnotenie
Copyright © 2011 - 2022 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Orieškový darček k objednávke!

Ku každému nákupu nad 25€ pribalíme 50g mix pražených výberových orieškov.

OK