Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

PINEAPPLE EXPRESS (200 g, zrnková káva)

X-FactorNajpredávanejšieNovinka

Na sklade posledných 100ks

PRIPRAVTE SA NA ŠIALENÚ KÁVOVÚ JAZDU!

Videli ste film pineapple express – trávička zelená? Ak nie a máte radi trápne komédie, tak si ho určite pozrite. Nápad na vznik tejto kávy prišiel počas pozerania toho filmu. Zapadlo do seba viacero vecí a tak vznikol tento šialený sezónny blend.

Najprv som dostal na ochutnanie kávu z Kolumbie, ktorá bola spracovaná metódou pineapple honey. Počas sušenia kávy sa na ňu nakrája čerstvý ananás a potom započne fermentácia. Je to tak nezameniteľná a chuťovo jedinečná káva, že v nej ananás rozozná naozaj každý.

No nestačilo mi to. Chcel som viac. Chcel som spraviť blend, ktorý šokuje a rozozná ho naozaj každý už len na základe arómy (ako agent CIA "matroš" vo filme). Preto som k pineapple Kolumbii pridal anaerobicky fermentovanú Etiópiu. BUM! Výbuch ako v labáku.

Vznikol nám tak naozaj jedinečný sezónny blend, ktorý nemá obdobu. Takúto kávu ste ešte nepili. Silná aróma ananásu, fermentácie a tropického ovocia je len začiatok. Chuť vás odstrelí na mesiac. Preto sa pripútajte a pripravte sa na poriadne šialenú kávovú jazdu.

Kávu odporúčam primárne na filter, ale milovníci moderného espressa budú mať tiež nezabudnuteľný zážitok.

100 % Arabika blend
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filtrovaná káva / moderné espresso
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 24.07.2023
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 2069x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Ďalšie informácie

50% Colombia - Pineapple honey

50% Ethiopia - anaerobic natural

 

Ako najviac vyťažíte z tejto kávy? Tu je pár tipov.

  • Táto káva sa najviac otvorí až 14+ dní od upraženia. To ale neznamená, že musíte čakať až 14 dní, kým si ju prvý krát pripravíte. Môžete ju skúšať v priebehu času a objavovať jej tajomstvá. Najčistejšia ale bude až 20+ dní od praženia (vtedy ucítite najviac ananásu).
  • Ak si ju robíte na filter, tak odporúčam vodu, ktorá má TDS okolo 100. Ideálny pomer na dripper je 1:12 (alebo 1:13) a teplota vody 96°C. Ideálny čas extrakcie do 3 min. Najviac sa mi osvedčila metóda 6x60g. To znamená, že dám 30 gramov kávy, spustím stopky a zalejem ju 60g vodou. Pri 30 sekundách dolejem ďalších 60g vody, pri minúte ďalších 60g až do bodu kým nedolejem dokopy 360g vody. Od spustenia časomiery do ukončenia extrakcie by malo prejsť 3 min.
  • Ak chcete vyťažiť z chuti viac anánásu, tak pridajte tlak. To znamená, že musíte siahnuť po kávovaroch ako je moka konvička, aeropress, alebo espresso.
  • užite si ju :-)

 

Hodnotenia

Celkovo
16 hodnotení Pridať hodnotenie
    Je to jazda.. :D O tejto kave spieva Medial Banana.
    Veeelmi iná káva pre talianskeho espressaka ako ja :). Doporučujem cold brew, to je neskutočné niečo.
    Výborná kávička. Kto má rád nové alebo ovocné chute v káve, tak treba určite vyskúšať. Naozaj veľmi vydarená šmakocinka ❤️
    Po Good vibes only moje druha nejka :) Chvilku jsem mela pocit, ze piju naredeny ananasovy dzus
    Skúšaná mesiac od praženia. Vôňa ovocná.Chut sladko ovocná.Ovocna chuť viac výnikla na espresse.
    Za mňa najlepšia káva, akú som pila! Tá chuť je úžasná
    Jedna z najlepsich kav, ktore som za x rokov ochutnal napriec Slovenskymi praziarnami. Odporucam par tyzdnov pockat pred prvou pripravou.
    Pecka!
    nomnomnom
    Chuť nám veľmi nesadla, je dosť špecifická, zvláštna. Nie že by bola zlá - to nie, ale zmes Good Vibes Only bola lepšia a chuťovo neporovnateľná s touto. Táto je taký asi až moc veľký úlet pre nás. Už sa tešíme, keď bude Good Vibes znova v ponuke.
    Toto je najlepšia káva akú som kedy pil na filter. Len tak ďalej COFFEEIN!
    Popis sedi uplne a samozrejme som nevydrzal cakat a spravil si espresso...vonava a chutova bomba. Zvysok kavy necham mesiac odpocivat a uvidime :)
    Čakal som trošku viac ananásovej chuti, ale celkovo je to veľmi sladká a zaujímavá káva. Určite treba vyskúšať.
Copyright © 2011 - 2023 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.