Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

PEAK WATER filtračná kanvica

X-FactorAkciaNajpredávanejšie

Viete čo robí rozdiel medzi dobrou a skvelou kávou? Voda.

Vďaka kanvici PEAK WATER budete mať odteraz vodu ako v najlepšej kaviarni. Jej filtračný systém funguje na dvoch úrovniach filtrácie a na podobnom princípe, ako profesionálne filtre používané v kaviarňach. Na kanvici si viete ľahko nastaviť aj silu filtrácie vody vďaka otočnému bypassu.

Krátku recenziu o kanvici nájdete nižšie v kolónke "viac informácií".

Štartovací balíček obsahuje:

1x sivá nádoba na vodu Grey Peak
1x filter (precízny)
2x testovacie prúžky na tvrdosť vody

Kapacita: 2,4 l

Rozmery: D 30 cm x Š 11cm x H 22,5 cm

Cena (s DPH)

65,00 €

59,00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom

Ďalšie informácie

O dôležitosti vody pri príprave kávy som napísal celý článok, smelo si ho prečítajte. Ak sa vám práve nechce čítať dlhý článok o vode, tak to v skratke zhrniem tu.

 

Tá istá káva môže chutiť ovocne, sladko a karamelovo, alebo len horko. Voda z kohútika je príliš nasýtená. Nesie v sebe veľa rozpustných látok, ktoré "blokujú" voľný priestor. Takáto voda nenaviaže na seba všetky rozpustné látky, ktoré v sebe káva ukrýva. Chuť kávy, ktorá je pripravená cez tvrdú vodu je prázdnejšia, poprípade plochá. Čo s tým?

 

"Vyprázdnite vodu". Firma PEAK WATER z Anglicka prišla s veľmi kvalitným riešením. Kanvicou, ktorá dokáže z veľmi tvrdej vody urobiť dokonalú vodu na filter aj espresso. V pomere cena/kvalita nemá konkurenciu a už ju používame doma, v pražiarni a nosíme si ju aj na kávové degustácie.

 

Jej filtračný systém funguje na dvoch úrovniach filtrácie a na podobnom princípe, ako profesionálne filtre používané v kaviarňach. Na kanvici si viete ľahko nastaviť aj silu filtrácie vody vďaka otočnému bypassu.

 

Naša voda v pražiarni má 220 TDS, pri najsilnejšom bypasse s precision filtrom som dosiahol hodnotu 80 TDS. Dokonalá káva na filter. Pri takomto nastavení vydrží filter cca. 50 litrov. Ak by som vodu filtroval na espresso, čo je cca. 120TDS, tak by filter vydržal 70 - 80 litrov. Endurance filtre pri najsilnejšom bypasse zníži TDS na 120 z 220, ale má až trojnásobnú životnosť oproti precission filtrom.

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Kanvicu používam len krátko , ale káva pripravovaná filtrovanou vodou z tejto kanvice sa nedá porovnať s kávou pripravovanou z vody bez filtrácie. Chuť je plnšia a bohatšia, nehovoriac o tom,že samotná čistá filtrovaná voda má fantastickú chuť. Ďakujem za rady pri rozhodovaní , zatiaľ som veľmi spokojná a odporúčam kanvicu!

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2023 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.