Papua New Guinea Baroida - svetlé praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

Papua New Guinea Baroida - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Peťo odporúčaNajpredávanejšieNovinka

Ako sa zo sna stala výberová káva

Ben Colbran sa v roku 1963 presťahoval s manželkou a dvomi deťmi z Nového Zélandu do Papuy Novej Guinei. Mal sen. Chcel sa stať kávovým farmárom.

Všetky svoje úspory minul na odkúpenie pôdy a nákup kávovníkov. Ako isto viete, tak prvé 4 roky kávovníky nemajú žiadne ovocie a tak prvé roky zažívala rodina najťažšie časy a skúšku osudu. Žili osamotene na východnej vysočine Papuy, kde sa ako prví ľudia rozhodli pestovať kávovníky. Žili ako lovci a zberači a jedli to, čo im tamojšia príroda ponúkala. V miestnej dedine predávali brokolicu, kapustu a jahody, ktoré vypestovali na svojom pozemku.

Vtedy ešte len 6 ročný Nicolas Colbran si spomína na toto obdobie ako jedno obrovské dobrodružstvo. Dnes je majiteľom farmy práve on a prevádzkuje ju so svojimi synmi Rhetom a Chrisom. Po smrti svojho otca prebral opraty do svojich rúk a pokračoval v tom, čo spoločne s otcom započali. Za 60 rokov sa im podarilo vybudovať jednu z najmodernejších a najlepších fariem v Papuy.

Ich prístup je výberový od prvého momentu, teda vyberajú si len tie najkvalitnejšie kávovníky, ktoré na farme zasadia. Všetci zberači sú naučení zbierať len dozreté a dokonale červené čerešne. Káva o ktorej si práve čítate je spracovaná suchou metódou a v kombinácii s pôdou a podnebím vytvára neuveriteľnú a plnú chuť. Presne toto očakávam od dokonalej naturalky. Ochutnajte aj vy ako chutí kávový sen pretavený do reality.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City - svetlé praženie
Metóda prírpavy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

12,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 19.06.2023
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 139x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je vanilková. Telo kávy je stredne silné, džúsové. Táto sucho spracovaná Papua vás dostane šťavnatosťou višní a jemnou trpkosťou malín. Dochuť kávy sa nesie v horkejšom duchu karamelu a pomarančovej kôry.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Arusha, Bourbon, Mundo Novo a Typica  sa pestujú v regióne Aiyura vo vulkanickej pôde v nadmorskej výške až 1900 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované suchou metódou. Ručný zber a triedenie 2022. 

Ďalšie informácie

REGIÓN:  Eastern Highlands 
MESTO: Aiyura, Kianantu
FARMA: Baroida
FARMÁR: rodina Colbran
ODRODA: Arusha, Bourbon, Mundo Novo, Typica 
SPRACOVANIE: natural - suché
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1700 – 1900 m n. m.
ZBER: ručný zber a triedenie 2022

 

Baroida je dobrý duch, ktorý podľa tamojších indiánov žije v skale, ktorá leží na farme. Podľa Bena Colbrana sa Baroida stal ich ochrancom a farmu pomenoval podľa neho.

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Každá výberovka je iná. Táto je zaujímavá miernou trpkosťou v chuti a pomarančovou kôrou na pozadí (presne ako je uvedené v popise). Tým, že ju pijem ako espresso vo svetlej verzii, sú ovocné chute o to výraznejšie (a tom ma na tom baví :-)). Zaujímavá kávička, zaujímavé poznanie ;-)

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať