Costa Rica Canet CHOPIN – stredné praženie (200 g, zrnková káva) | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

Costa Rica Canet CHOPIN – stredné praženie (200 g, zrnková káva)

Peťo odporúčaNajpredávanejšieNovinka

Dokonalá symfónia chutí. Ultra limitovaná edícia!

Ročne ochutnám desiatky ba až stovky rôznych káv. Občas natrafím na vzácny klenot ako je táto Costa Rica. Bez nadsázky môžem povedať, že takúto zaujímavú kávu som ešte nikdy nepil a patrí do môjho pomyselného TOP 3 rebríčka všetkých čias.

Farma canet patrí medzi najvyššie položené farmy na Costa Rice a je to vlastne prales. Kávovníky rastú spoločne s rôznymi ovocnými stromami, čo má za následok veľmi bohatú faunu a flóru. Toto kávovníky milujú!

V rámci farmy si vyčlenili microlot o rozmere 1,5 ha, ktorý nazvali Chopin. Na tejto malej ploche sa farmár rozhodol spraviť experiment. Čerešne na kávovníkoch nechal až dovtedy, kým sa takmer nevysušili. Následne čerešne dosušil na afrických posteliach a potom ich spracoval polo-mokrou (honey) metódou. Podobne, ako pri tokajskom hrozne aj v týchto čerešniach kávovníkov bola obrovská cukornatosť. To má za následok naozaj veľmi sladkú kávu.

Keďže sa jedná o veľmi nákladnú metódu spracovania kávy, tak je produkcia microlotu len 500 kg zelenej kávy. Nám sa podarilo uchmatnúť polovicu. Ak chcete zažiť dokonalú symfóniu v šálke, tak určite ochutnajte Chopina.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City +
Metóda prípravy: moderné espresso / moka / french press
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

15,00
Množstvo:
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 19.06.2024
Upražené a vypité: 750x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Recepty

Recepty

espresso

TURBOSHOT

20g kávy na 45g nápoja

čas extrakcie 20 sekúnd - začať počítať až keď začne vytekať káva z páky

 

PEŤO ODPORÚČA

20g kávy na 50g nápoja

čas extrakcie 25 - 28 sekúnd - začať počítať až keď začne vytekať káva z páky

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi sladká, vanilkovo rumová. Telo kávy je okrúhle a stredne silné, čajové. V chuti dominuje sladkosť hrozienok a medu s minimálnou aciditou. V chuti môžeme nájsť aj tóny zrelého červeného hrozna a miernu arómu fermentácie/alkoholu. Dochuť kávy sa nesie v duchu mliečnej čokolády.

Pôvod kávy

Odrody kávovníkov Caturra a F1 sa pestujú v regióne Tarrazu vo vulkanickej pôde. Kávovníky sa pestujú v nadmorskej výške 1800 m n. m. a čerešne sú spracované metódou raisin honey. Ručný zber a ručné triedenie August 2023.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Tarrazu
FARMA: Finca El Canet
FARMÁR: Hector Esteban Sanchez
ODRODA: Caturra, F1 - Milenio
SPRACOVANIE: raisin honey
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1800 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, august 2023

Hodnotenia

Celkovo
8 hodnotení Pridať hodnotenie
  V úsvite jemného rána, keď svet zatiaľ spí v tichom oblaku snov, nájdete v šálke tejto kávyušľachtilú rozkoš. Tento aromatický elixír, podobný melodickým líniám slávneho skladateľa, zahraje na struny duše tak jemne, že každý hlt obsahuje symfóniu chutí. (Napriek tomu že Chopin sám žiadnu symfóniu nezložil…) Zrná v sebe skrývajú hĺbku a komplexnosť, ktorá by sa dala prirovnať k Chopinovým nokturnám - sú plné emócií, a vy budete túžiť po ich ďalšom dotyku. Každý hĺt tejto kávy je ako klavírne arpeggio, kde horkosť a sladkosť spolu tančia v harmonickom balanse, striedavo vás vedúc od temného disonančného forte k nežnému, acídnemu pianissimu. Vôňa kávy Chopin je plná tajomstiev, ako skryté motívy v Chopinovej Grande valse brillante, každý nádych je plný nuáns, ktoré prebúdzajú zmysly a sľubujú nekonečné radosti z objavovania. Tak ako Chopin s láskou kladie prsty na klávesy, tak aj milovníci kávy jemne obklopujú svoju šálku, pripravení na prvé, opatrné dúšky tohto mistrovského diela. Ja som po prvom dúšku TEJTO kávy okamžite bežal objednať ďalšie kilo. Pitie kávy Chopin nie je len obyčajným aktom, je to ceremoniál, koncert pre jedného, kde každý dúšok rezonuje v duši dlho po tom, čo hudba utíchla. A tak, keď sa posledná kvapka tejto božskej ambrózie stratí v tichu zore, zostávate obohatení, vzdialení od každodennej reality, v sladkokylslej spomienke na skladbu, ktorá bola práve zahratá. S Chopinom na perách, v ušiach a šálke, každý deň bude začínať ako slávnostný koncert, ktorý vás nesie dňom s ľahkosťou, ktorú možno nájsť iba v hudbe... alebo v káve.
  Tak toto je TOP-ka. Jedna z najlepších káv aké som pil za poslednú dobu. Na espresso je svieža, explózia chuti v ktorej mi dominovalo červené hrozno, prípadne cukrikove chute (bonpari) - tropické ovocia. Veľmi príjemná dochuť mliečnej čoko a ovocia. Mal som na filtri aj svetlé praženie a to je tiež krásna čistá káva. Určite odporúčam.
  Viem si predstaviť, že táto káva nesadne každému. Veľmi špecifická aróma aj chuť. Za mňa 5*, pretože je to niečo čo som ešte nikdy nepil a káva ma prekvapila, ale na dennej báze by som ju nevedel piť.
  Možno je to káva zaujímavého pôvodu. Ináč však nič moc. Vôňa pred pripravou veľmi nepríjemná, po uvarení tiež. Chuť +/- zaujímavá. Avšak prázdna. Ak farmár vypestoval pre celý svet len deklarovaných 500 kilogramov, tak spravil dobre. Táto káva nikomu nebude chýbať. Pre mňa úplne sklamanie.
  “Koštoval” som už nižšie desiatky káv a Chopin je prvá káva pri ktorej cítim všetky chute ktoré sú pri nej popísané. Fantastická kávička
  Kava je zaujmava, citit ju na zaciatku po ovoci, ale potom pride ta sladkost. Jedna z tych lepsich, co som zatial mala moznost ochutnat. Urcite odporucam skusit.
  Som zástancom čistej arabiky, praženie Full City. Káva je veľmi aromatická, chuťovo naozaj sladká. Pre mňa bola však zo stroja príliž málo "hutná". Skúsim pomlieť na jemnejšie a nastaviť vyššiu teplotu vody. Chýbala mi olejnatosť. Acidita primeraná, citeľná, chute po ovocí výrazné až priveľmi a utláčajú samotnú chuť kávy. Za mňa to nie je káva na každodenné pitie, ale ako zvláštnosť beriem. Len treba doladiť prípravu. Potom sa možno prejaví jej potenciál.
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

ZAREGISTRUJTE SA A ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať