Menu
- Doručenie zadarmo pri objednávke nad 20.00 € -
← späť

Cuba Sierra Maestra (200 g, zrnková káva)

Najpredávanejšie

Káva bez štipky acidity. V chuti prevládajú čokoládové, zemité a ťažké tóny. Geniálna na espresso.

Kuba nám ponúka rôzne klenoty a medzi ne patrí aj ich skvelá káva, ktorú si strážia a jej export obmedzujú. Práve preto je veľmi cenená.

100 % Arabika
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

6.20
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 20.00 €
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 18.10.2021

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuťový profil

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, dymové. Zaujímavosťou tejto kávy je, že v nej nenájdeme žiadnu aciditu ani pri svetlejšom pražení. V chuti prevládajú čokoládové, zemité a ťažké tóny a dokonca v nej nájdeme aj chuť tabakových listov.

Pôvod kávy

Kávovníky sa pestujú na juhu krajiny v oblasti Oriente v národnom parku Sierra Maestra, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1200 – 1600 m n. m. Káva je spracovaná mokrou metódou a následne sušená na slnku. Ručný zber aj triedenie.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Oriente - Sierra Maestra

FARMA: drobní farmári z regiónu

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Sierra Maestra

ODRODA: Typica

SPRACOVANIE: mokré, sušené na slnku

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1200 – 1600 m n. m.

Hodnotenia

Celkovo
20 hodnotení Pridať hodnotenie
  Je to už viac než rok, čo som prvý raz ochutnal kávu z Kuby a hneď sa stala mojou obľúbenou. Je to hlavne vďaka jej plnej chuti a minimálnej kyslosti. Káva ma celkom slušnú cremu pri príprave espressa a mne najviac chutí s kvapkou smotany, kedy vystúpi jej jemne oriešková dochuť (5*)
  Tato kava je naozajstna kava, ma skvelu horku chut,vynikajucu aromu, vedela by som tuto kavu pit denne. Vrelo odporucam, nesklame vas.
  Káva s výbornou chuťou, ochotne "cremuje", silne návyková :-)
  Vyvážená chuť a takmer žiadna kyslosť. Crema taktiež bohatá.
  Stotožňujem sa s hodnoteniami ktoré tu zaznievajú: Vyvážená chuť Žiadna kyslosť Crema bohatá Skutočná káva so svojou horkosťou a plnou chuťou bez hipsterskej acidity...
  Cuba Sierra Maestra je presne taká ako je uvedené v popise.Manželke veľmi chutí. Takže aj ja som spokojný :-)
  Tak táto káva patrí medzi moje top, mierne horká, so slabou aciditiou, ale hlavne prevláda chuť po tabaku
  4* za espresso aj moku. Veľmi dobrá kávička. Akoby ste si dali shot kakavka :)
  Moja top káva :-) Skvelá chuť a žiadna kyslosť.
  Musim sa pridat ku kladnemu hodnoteniu tejto kavy.Skratka mi chuti.Coffein.sk ma proste skvelu kavu.Palec hore.
  Plná kávová chuť s vôňou karibiku. Preneste sa poza oceán na Kubu. Určite stojí za vyskúšanie. Objednávam ju pri každej objednávke. U nás v Sylexe chutí všetkým.
  Patrí k mojim TOPkám
  kava Cuba je jedna z najlepších káv ake som pil ,doma si ju robíme denne 2 krat , hlavne preto že po návšteve Kuby 4 krát kde ju vedia podavat fakt super ,tak sme si ju oblubili ale aj dalšie kavy z karibiku su vyborné.
  Jedna z naj kav
  Chut kavy ? Jednym slovom jednoducho CUBA :) ....clovek ma fakt pocit akoby bol na Cube...v chuti citit akoby zapaleny doutnik (tabak)...kava je bez acidity.
  Tak toto je jedna z najlepších káv ktorú som pil. Ale vyhráva čo sa týka zaujímavosti chuti. To sušili zrná na tabakových listoch? Nauveriteľná chuť tabaku s dlhým dozvukom, krásne prechádzajúca do kakaovej chuti. A nič viac. Dve jednoduché ale veľmi výrazné chute. Neviem sa tejto kávy nabažiť.
  Káva Cuba je typická väčšími zrnkami, žiadnou aciditou a naozaj bohatým telom. Na záver Vám v ústach dlho ostane jemne kakao-dymová chuť. Skvelá na espresso, no používam ju aj pri príprave cez chemex.
  krásna crema a ťažšia kakaová chuť. bál som sa či nebude prehnane horká, ale tieto obavy sa mi nepotvrdili. výborná hlavne teraz v chladnejšie dni
  Krasne horka :) plna chut
  Skvela kava. Okamzite som si ju zamilovala :)
Copyright © 2011 - 2021 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.