Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Kenya Kirinyaga Kii (200 g, zrnková káva)

Káva sa v Keni začala pestovať v roku 1800, keď ju do krajiny priviezli misionári. Onedlho na to sa stala veľmi dôležitým obchodným artiklom a Keňa sa tak zaradila medzi kávové veľmoci. V Keni je vyše 300 000 kávových plantáží a káva zamestnáva až 15 % obyvateľov krajiny.

100 % Arabika
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 14.06.2021

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, sirupové. V chuti dominujú sladké ovocné tóny bobuľového ovocia. Na podnebí úst môžeme cítiť jemnú, bylinkovú horkosť. Dochuť kávy je slabšia, pripomínajúca hrozienka a sušené ovocie.

Pôvod kávy

Kávovníky sa pestujú v oblasti Kirinyaga v národnom parku Mount Kenya, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1600 – 1900 m n. m. Káva je spracovaná mokrou metódou, fermentovaná 36 hodín a následne sušená na slnku. Ručný zber a triedenie sú garanciou dokonalých zŕn.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Kirinyaga

FARMA: drobní farmári z regiónu

DRUŽSTVO: Rungeto COOP (1200 farmárov)

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Kii

ODRODA: SL 28 a SL 34 

SPRACOVANIE: mokré (36 hod. fermentované)

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1600 - 1900 m n. m.

 

Viac informácií o Keni a jej káve sa dočítate v našom článku

Hodnotenia

Celkovo
5 hodnotení Pridať hodnotenie
    Dobrá "neutrálna káva" s miernou kyslosťou. Chuťovo neurazí, osobne preferujem výraznejšie druhy. (odskúšané cez espresso stroj).
    Pre mna dost netradicna Kenya, takmer ziadna acidita, prevladajuca horkost. Po vychladnuti mierny naznak ovocnosti, kavu sme pripravovali cez V60.
    Touto kávou som bol milo prekvapený. Najprv som mal skepsu či predsa nebude viac na espresso a menej na alternatívu. Ale na V60 príjemne prekvapila. Tú ovocnosť pri vychladnutí môžem len potvrdiť.
    4* za espresso a 3* za moku. Dobrá ale pre mňa trocha zvláštna. Pri moke treba dať rozhodne už na začiatku horúcu vodu a o pol prsta menej vody aby sa znížila teplota extrakcie.
    Paradna svieza ovocna chuť a voňa .... Mam city prazenie takze na aeropress ako stvorena ... urcite odporucam kto ma rad ovocne tony a pripravu formou alternativ. metod. Ja pijem uz dnes treti aeropress

Diskusia k produktu - Kenya Kirinyaga Kii (200 g, zrnková káva)