Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Nicaragua La Aurora - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Kávovníkovú farmu Aurora založila rodina Ferrufino v roku 1992. Enriqueho kávový osud začal už ale v roku 1956, keď sa narodil a zároveň aj vyrastal na kávovníkovej farme. Život ho ale zavial iným smerom a ku káve a farmárčeniu sa dostal až v roku 2004, keď zdelil farmu Aurora po svojom otcovi.

Enrique sa rozhodol, že posunie pestovanie kávy na vyšší level a bude produkovať výberovú kávu. V prvom rade investoval do farmy a infraštruktúry okolo nej. Farma má vlastnú spracovateľskú stanicu, loty na sušenie čerešní a aj mini akadémiu pre zamestnancov a okolitých drobných farmárov.

Žiť v súlade s prírodou je ďalšou filozofiou farmy Aurora. Svoju filozofiu nazvali „biodynamický“ model čo znamená, že sa snažia pestovať v harmónii s prírodou s čo možno najmenším zásahom. Využívajú len obnoviteľné zdroje energií, hnoja len organickým hnojivom (cascara a prírodný „odpad“ vytvorený pri spracovaní kávy). Na farme rastú okrem kávovníkov aj rôzne ovocné stromy a kríky v ktorých žije množstvo vtákov a menších hlodavcov. (tieto zvieratá zároveň slúžia aj ako ochrana proti niektorým škodcom).

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 19.10.2020

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, čajové. Chuť kávy je veľmi vyrovnaná a nesie sa v sladkom ovocnom duchu s miernym nádychom orieškov a sladkosťou trstinového cukru. Dochuť kávy je jemne horká s tónmi kakaa.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Catuai sa pestujú v regióne Matagalpavo vulkanickej pôde v nadmorskej výške 1200 - 1400 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou a zbierané a triedené ručne v roku 2018 - 2019.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Matagalpa
FARMA: Finca Aurora
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Aurora
FARMÁR: Dr. Enrique Ferrufino
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: 100% Catuai
SPRACOVANIE: Mokré
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1200 - 1400 m. n. m.
ZBER: ručný, November 2018 až Marec 2019

Diskusia k produktu - Nicaragua La Aurora - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)