Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Rwanda Nyakizu - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

Spracovateľská stanica Nyakizu leží na juhu krajiny v regióne Nyaruguru blízko hraníc s Burundi. Tento región je známy svojim vysokým potenciálom na pestovanie kávovníkov. Vďaka vysokej nadmorskej výške, pôde bohatej na minerály, prívetivému podnebiu pre kávovníky a množstvu zrážok tu rastie výborná káva s vysokou cukornatosťou a bohatým chuťovým profilom.

Kávovníkové čerešne sa dostávajú do stanice vďaka drobným farmárom z regiónu, ktorí pestujú výlučne len odrodu bourbon. Stanica Nyakizu vykúpi ich čerešne za férovú cenu a tie idú na spracovanie. Začína sa ručným triedením a následne idú čerešne na celý proces mokrého spracovania s 18 hodinovou fermentáciou na jej konci. Nakoniec sa káva suší na afrických posteliach až 35 dní. (vďaka vysokej nadmorskej výške je aj vysoká vlhkosť vzduchu a tá proces sušenia výrazne spomaľuje)

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Dátum praženia: 07.10.2019

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, čajové. Dominantou v chuti je ovocnosť, ktorá je veľmi iskrivá až perlivá. V chuti nájdeme tóny citrusových plodov ako sú limetky a citróny. Dochuť kávy je mierne horká pripomínajúca jemne spálený karamel.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Bourbon sa pestujú v regióne Nyaruguruvo vulkanickej pôde v nadmorskej výške 1750 - 2100 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou a zbierané a triedené ručne v roku 2018.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Nyaruguru
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Nyakizu
FARMÁR: drobní farmári z regiónu
PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály
ODRODA: 100% Bourbon
SPRACOVANIE: Mokré (18h fermentácia)
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1750 - 2100 m. n. m.
ZBER: ručný, Máj 2018

Diskusia k produktu - Rwanda Nyakizu - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)