Káva - COFFEEIN Italy - espresso zmes | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

COFFEEIN ITALY - espresso zmes (1000 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

PRAVÉ TALIANSKE ESPRESSO

Túto kávu sme vyvinuli tak, aby spĺňala prísne kritériá certifikácie "espresso italiano". Blend ITALY je naša pocta pravému talianskemu espressu. Táto káva je dokonalá do automatických espresso kávovarov, ale samozrejme aj na tradičné espresso z pákového kávovaru.

Káva ohúri na prvý pohľad krásnou hustou cremou. V chuti sa kĺbia mohutné čokoládové a kakaové tóny. Dominuje v nej horká čokoláda a kakao so štipkou korenistej a dymovej dochuti.


Keďže nie sme barbari, tak sa žiadna olejová kúpeľ nekoná. Vieme, ako pražiť kávu tmavšie tak, aby nedošlo k pyrolýze a rozpadu cukrov v zrne. Nemusíte sa teda obávať mastnej a smradľavej kávy. Bude to znieť ako klišé, ale Italy je moderné tmavé praženie s občasnými olejovými škvrnkami na zrnách.

Pre koho je Italy? Pre ľudí, ktorí obľubujú horkú a silnú kávu pripravenú ako espresso. Narozdiel od talianskych zmesí je ale Italy upražená tak, aby horkosť chuti tvorili skaramelizované sacharidy v zrne a nie spálené oleje, ktoré vznikajú prepražením.

75 % Arabika / 25 % Robusta
Espresso zmes
Odtieň praženia: Full City +
Veľkosť balenia: 1000 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

30,50
Balenie:
Množstvo:
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných

3€ zľavový kupón
na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 17.07.2024
Upražené a vypité: 2746x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuťový profil

Chuť kávy

Káva má mohutné a čokoládové telo. V chuti dominuje horká čokoláda a kakao so štipkou korenistej a dymovej chuti, ktorú tam nájdeme vďaka Robuste. Acidita je takmer nulová. Dochuť kávy sa nesie tiež v čokoládovom duchu a je dlhá a intenzívna.

Pôvod kávy

Blend je tvorený z mokro spracovaných stredoamerických káv a mokro spracovanej indickej robusty. Káva je zložená z 50 % Honduras Santa Rosa, z 25 % Nicaragua Jinotega a 25 % India Kaapi Royal Robusta. Ručný zber aj triedenie.

Ďalšie informácie

NAOZAJ JE NA KÁVE ITALY OBRÁZOK Z HRY COUNTER-STRIKE?


Túto otázku dostávame čoraz častejšie, takže je čas raz a navždy odhaliť príbeh za touto kávou.


Tí, ktorí ste túto hru hrali, tak viete, že obrázok je CT spawn. V tejto mape treba vyslobodiť rukojemníkov spod pazúrov teroristov. Čo už v hre ale nie je povedané je, že títo rukojemníci sú jediní ľudia na celom svete, ktorí vedia receptúru tejto kávy. Teda presné zloženie blendu, odtieň a čas praženia. Teroristi ich zajali a mučia, aby získali tieto informácie, no nedarí sa im to.


Policajné komando je vyslané na ich záchranu. Vtedy ešte len 15 ročný Peter Szabó je tiež členom tohoto komanda. Po brutálnej prestrelke sa podarí zachrániť posledného rukojemníka. Ten mi prezradil najstráženejšie tajomstvo. Receptúru kávy ITALY.


Po čase som opustil policajné komando a stal sa pražiarom kávy. Do ponuky sme zaradili aj túto kávu s najstráženejšou receptúrou a na počesť padlých rukojemníkov sme dali na etiketu obrázok malého mestečka v ktorom sa celá dráma odohrala.

Hodnotenia

Celkovo
2 hodnotenia Pridať hodnotenie
    Výborná káva. Horká, bohatá pena. Povzbudí organizmus.
    Niekoľkokrát kúpená do kancelárie a vždy spokojnosť.
Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA 13 ROKOV COFFEEIN

Jupíííííí na nákupy