Káva - Honduras Santa Rosa | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

HONDURAS SANTA ROSA (1000 g, zrnková káva)

Novinka

Káva z Hondurasu bola veľmi dlho podceňovaná vo svete kávových odborníkov, a to hlavne kvôli (ne)stálosti jej kvality. Krajina sa skoro neustále zmieta v občianských vojnách, čo vôbec neprospieva tamojšiemu poľnohospodárstvu. Našťastie, bolo založených niekoľko plantáží, kde kávovníku doprajú patričnú starostlivosť. A táto káva je presne z takej plantáže. Je pestovaná vo vysokej nadmorskej výške a zbieraná ručne, čo zaručuje kvalitné a zdravé zrná.

100 % Arabika
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 1000 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

30,90
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Skladom
Praženie: 22.05.2024
Upražené a vypité: 1013x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuťový profil

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, krémové. V chuti kávy dominujú ťažké čokoládové a kakaové tóny s veľmi jemnou, decentnou aciditou v pozadí. Dochuť kávy je mierne ovocná, s podtónom skaramelizovaného trstinového cukru.

Pôvod kávy

Kávovníky sa pestujú v oblasti Santa Rosa de Copán, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1100 – 1600 m n. m. Káva je spracovaná mokrou metódou a následne sušená na slnku. Ručný zber aj triedenie.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Santa Rosa de Copán

FARMA: drobní farmári z regiónu

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Santa Rosa

ODRODA: Caturra / Bourbon / Catuai

SPRACOVANIE: mokré, sušené na slnku

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1100 – 1600 m n. m.

 

Viac informácií o káve z Hondurasu sa dočítate v našom článku.

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Honduras mi vždy chutil. Vaša Kava je chutná a jemná. Objednávam znovu veľké balenie. Možno by som jemne pridal na pražení. Zrnká sú rovnakej veľkosti a farby. Nie sú tam žiadne spálené kusy alebo patvary. Farba zrna je svetlejšia ako som čakal. Pena je dobrá. Aróma - klasicky Honduras. Acidita a telo sú vyvážené pre moje chuťové bunky. Obsah kofeínu - postaví na nohy a únavu zaženie. Návšteva si pochvaľovala. Potešilo ma, že po zmene kávy im chuti natoľko že sa tešia ku nám ešte viac. Aj predtým som mal výbornú kávu (trochu lacnejšiu), no toto posunulo chuť o schodík vyššie. To vždy poteší, keď návšteva povie, že príde znovu aj kvôli káve.

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a ZÍSKAJTE ZĽAVY

Chcem sa zaregistrovať