Africká káva - Keňa - Kenya Kirinyaga Kii | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 39,00 €
← späť

KENYA KIRINYAGA KII (1000 g, zrnková káva)

Novinka

V chuti dominujú sladké ovocné tóny bobuľového ovocia. Je skvelá na šťavnaté espresso.

Táto káva je pestovaná v oblasti Kirinyaga, na úpätí národného parku Mount Kenya, v nadmorskej výške 1 600 – 1 900 metrov, je synonymom pre dokonalosť a chuťovú výnimočnosť.

Pražíme ju na odtieň Full City, vďaka čomu ponúka táto káva stredne silné, sirupové telo s dominujúcimi sladkými ovocnými tónmi bobuľového ovocia, doplnené o nuansy karamelu a červeného hrozna. Na podnebí úst sa rozvinie jemná bylinková horkosť, zatiaľ čo slabšia dochuť pripomínajúca hrozienka a sušené fígy zanecháva dlhotrvajúci zážitok.

Kenya Kirinyaga Kii je výsledkom precízneho spracovania metódou mokrého spracovania, kde je káva fermentovaná 36 hodín a následne sušená na slnku. Ručný zber a triedenie zaručujú, že do vašich šálok sa dostanú len tie najkvalitnejšie zrná, vybrané s láskou a starostlivosťou drobných farmárov z regiónu, združených v družstve Rungeto COOP.

História tejto kávy siaha do roku 1800, keď ju do Keni priviezli misionári, a rýchlo sa stala dôležitým obchodným artiklom. S viac ako 300 000 kávovými plantážami zamestnáva káva až 15 % obyvateľov krajiny, čo svedčí o jej kľúčovej úlohe v keňskej ekonomike a kultúre.

Vychutnajte si šálku Kenya Kirinyaga Kii a nechajte sa uniesť jej bohatou chuťou, ktorá je ako stvorená pre prípravu šťavnatého espressa. Objavte kúsok Keni v každom dúšku a zažite skutočný kávový zážitok, ktorý oslavuje tradíciu, kvalitu a nezameniteľnú chuť.

100 % Arabika
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 1000 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

39,00
Balenie:
Množstvo:
Doprava zadarmo

Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 39,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných

3€ zľavový kupón
na Váš prvý nákup

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 17.07.2024
Upražené a vypité: 182x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, sirupové. V chuti dominujú sladké ovocné tóny bobuľového ovocia. Na podnebí úst môžeme cítiť jemnú, bylinkovú horkosť. Dochuť kávy je slabšia, pripomínajúca hrozienka a sušené ovocie.

Pôvod kávy

Kávovníky sa pestujú v oblasti Kirinyaga v národnom parku Mount Kenya, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 1600 – 1900 m n. m. Káva je spracovaná mokrou metódou, fermentovaná 36 hodín a následne sušená na slnku. Ručný zber a triedenie sú garanciou dokonalých zŕn.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Kirinyaga

FARMA: drobní farmári z regiónu

DRUŽSTVO: Rungeto COOP (1200 farmárov)

SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Kii

ODRODA: SL 28 a SL 34 

SPRACOVANIE: mokré (36 hod. fermentované)

NADMORSKÁ VÝŠKA: 1600 - 1900 m n. m.

 

Viac informácií o Keni a jej káve sa dočítate v našom článku.

Hodnotenia

Zatiaľ nehodnotené Pridať hodnotenie

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA 13 ROKOV COFFEEIN

Jupíííííí na nákupy