Doručenie zdarma
pri objednávke nad 50€
← späť

Colombia El Arroyo - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)

Aj s malou farmou sa dá spraviť veľké divadlo. Jorge Giraldo Ortiz je toho príkladom, keďže sa jeho micro-lot rozkladá len na území 2,5 hektárov, no so svojou kávou je pravidelným finalistom národných súťaží. Jeho filozofia je jasná. Celý proces, teda starostlivosť o kávovníky, zber a spracovania má vo svojich rukách. Pomáha mu len jeho žena a blízka rodina.

Jorge sa rozhodol pestovať kávu výberovej kvality a predávať ju za vyšší zisk. Tak je spokojný aj on a aj jeho zákazníci z COFFEEIN, pretože dostanú skvelú kávu. Jeho káva je jedinečná, pretože ju pestuje vo vysokej nadmorskej výške a spracúváva špeciálnou mokrou metódou. Kávovníkové čerešne zbavuje šupiek vďaka vysokotlakovému vodnému mlynu, ktorý zrná šetrne vylúpne. Následne sa zrná s asi 20% dužinou nechávajú na 24 hodín fermentovať v otvorených kadiach. Po fermentácii nasleduje sušenie a zabalenie.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: Full City
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Dostupnosť: Skladom
Praženie: 14.06.2021

Charakteristika kávy

Obsah kofeínu
Pena
Bohatosť chuti

Vhodné pre

espresso moka chemex french hario

Cena (s DPH)

8.00
Množstvo:
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 50 €

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti dominujú orieškové tóny a horká čokoláda s miernou aciditou citrusov na pozadí. Dochuť sa nesie v jemne horkom a sladkom karamelovom duchu.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody Castillo sa pestujú v regióne Nariño, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 2100 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou. Ručný zber a triedenie 2020.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Nariño

FARMA: El Arroyo

FARMÁR: Jorge Giraldo Ortiz

PÔDA: vulkanická, bohatá na minerály

ODRODA: Castillo

SPRACOVANIE: Fully Washed - mokré

NADMORSKÁ VÝŠKA:  2100 m n. m.

ZBER: ručný selektívny, 2020

Diskusia k produktu - Colombia El Arroyo - tmavé praženie (200 g, zrnková káva)