Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Kenya Chepsangor - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Sleeping bags - vysoká cena za dlhé sušenie

Chepsangor Hills pôsobí ako družstvo drobných farmárov z regiónu Nandi – západná Keňa. Bolo založené v roku 2016 Dr. Rosabellou Langat a jej manželom. Ich poslaním je podporovať kávových farmárov v západnej keni. Snažia sa vytvoriť sociálne, enviromentálne a ekonomicky udržateľné prostredie a vo svojej snahe podporujú aj ženské pestovateľky kávy. Všetkým členom Chepsangor Hills robia kurzy o pestovaní kávy a starostlivosť o kávovníky zadarmo. Taktiež robia aj kurzy o finančnej gramotnosti.

Táto káva nás zaujala, pretože sa jedná o tradičné kenské odrody SL 28 a 34, ktoré sú ale spracované netradičnou metódou, ktorú vyvinuli priamo na Chepsangor Hills. Po zbere čerešní sa premyjú a ručne pretriedia. Následne putujú až na 5 dní do fermentačných vakov „sleeping bags“. Po tejto dlhej fermentácii sa čerešne rozprestrú na africké postele a sušia sa v tieni ešte dlhých 30 dní.

Dlhá fermentácia s ešte dlhším sušením má za následok veľmi zaujímavú a pestrú kávu. Ak radi objavijete nové a nepoznané chute v káve, tak si ju nenechajte újsť.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

14,40
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 14.11.2022
Príprava: Káva na filter

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Telo kávy je stredne silné, rumové. Jedná sa o veľmi sladkú kávu, ktorá má prenikavú arómu. V jej chuti dominuje alkoholová sladkosť a telo rumu, ktorú doprevádza jemná ovocnosť bobuľového ovocia. Dochuť kávy sa nesie v horkejšom duchu a môžete v nej nájsť horkosť pomarančovej kôry a kakaa.

Pôvod kávy

Kávovníky odrody SL-28, SL-34, Ruiru11, Batian sa pestujú v regióne Nandi v nadmorskej výške 1800 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované metódou sleeping bags natural = po zbere sa nechajú fermentovať na 5 dní a následne sa sušia veľmi pomaly v skleníku. Ručný zber a triedenie 2022.

Ďalšie informácie

REGIÓN: Nandi – západná Keňa
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Chepsangor Hills
FARMÁR: Dr. Rosebella Langat
ODRODA: SL-28, SL-34, Ruiru11, Batian 
SPRACOVANIE: sleeping bags - natural
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1800 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, rok 2022

Hodnotenia

Celkovo
2 hodnotenia Pridať hodnotenie
    Zatial najlepsia kava, co som od Coffeeinu pil. Perfektne chute.
    To čo je za kávu?! Takúto zaujímavú fermentáciu som ešte v káve necítil. Konečne to nepreráža tak silno ako pri niektorých fermentoch. Krásna a čistá a tá fermentácia to dopĺňa. Keď je chladnejšia, tak chutí ako višňová šťava. MŇAM!
Copyright © 2011 - 2023 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0907 444 971
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

AKCIA #volimcerstvost

Pri nákupe nad 35 eur:

JUPIIIII IDE SA NAKUPOVAŤ