Ethiopia ARSOSALA - svetlé praženie (200 g, zrnková káva), back | coffeein.sk
Coffeein Menu
Doručenie zadarmo pri objednávke nad 35,00 €
← späť

Ethiopia ARSOSALA - svetlé praženie (200 g, zrnková káva)

NajpredávanejšieNovinka

Čistá chuť z pravlasti kávy

Po veľmi dlhej dobe sme do našej ponuky zaradili mokro spracovanú výberovú kávu z Etiópie. Na cuppingu ma očarila a okamžite som ju chcel. Región Guji, kde sa táto káva pestuje má dokonalé podmienky pre pestovanie kvalitnej kávy. Pôda bohatá na živiny a minerály, vysoká nadmorská výška a špeciálna mikroklíma dodávajú všetko potrebné pre skvelú kávu.

Spracovateľská stanica Arsosala bola založená v roku 2016. Vykupuje kávu od drobných farmárov z regiónu, ktorí zasadili kávovníky spoločne so vznikom stanice. Vďaka tomu majú kávovníky vysokú výnosnosť a sú silné a zdravé. Farmári dostávajú príplatok až 10% ak prinesú len červené, dozreté čerešne. Táto finančná motivácia pre farmárov naozaj funguje a zrná sú veľmi pekné s minimálnym množstvom „quakerov“ (nedozretá čerešna sa dostane do zberu)

Najviac ma na tejto káve očarila jej čistá, iskrivá chuť. Už som dlho nemal takúto peknú a čistú mokro spracovanú Etiópiu. Nie sú v nej žiadne rušivé elementy a cítim v nej čistú chuť Etiópie = vysokú nadmorskú výšku, mokré spracovanie a divoké odrody kávovníkov. Táto káva ma naozaj baví.

100 % Arabika
Specialty grade - výberová káva
Odtieň praženia: City
Metóda prípravy: filtrovaná káva
Veľkosť balenia: 200 g (zrnková káva)

Cena (s DPH)

10,00
Množstvo:
Vypredané
Doručenie zdarma
Pri objednávke nad 35,00 €

zľava 5% na celý nákup
pre registrovaných užívateľov

3€ zľavový kupón na Váš prvý nákup
Dostupnosť: Vypredané
Praženie: 10.04.2023
Príprava: Káva na filter
Upražené a vypité: 132x

Charakteristika kávy

Telo
Horkosť
Acidita
Sladkosť

Chuť kávy

Aróma kávy je veľmi sladká pripomínajúca broskyňu. Telo kávy je stredne silné, čajové. V chuti dominuje sladkosť ovocia ako sú broskyne, maliny a malé bobuľové ovocie. Dochuť kávy je mierne horká, s náznakom čierneho čaju a karamelu. 

Pôvod kávy

Divoké odrody kávovníkov sa pestujú v regióne Guji, vo vulkanickej pôde, v nadmorskej výške 2200 m n. m. Kávovníkové čerešne sú spracované mokrou metódou. Ručný zber a triedenie 2022. 

 

Ďalšie informácie

REGIÓN: Guji, Uraga
FARMA: drobní farmári z regiónu
SPRACOVATEĽSKÁ STANICA: Arsosala
ODRODA: divoké odrody - heirloom
SPRACOVANIE: mokré - washed
NADMORSKÁ VÝŠKA: 2200 m n. m.
ZBER: ručný selektívny, 2022

Hodnotenia

Celkovo
1 hodnotenie Pridať hodnotenie
    Vynikajúca. Sladká vôňa a acidita skvelo vyzdvihuje jedinečnú chuť kávy. Po vypití dúšku vám zostane na jazyku úplne príjemná chuť ovocia a taká naozaj jemná čajová horkosť. Mne káva veľmi chutí.

Odporúčame

Copyright © 2011 - 2024 Všetky práva vyhradené | Obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Cookies | Hlavné námestie 2, 93601 Šahy | info@coffeein.sk | 0905 885 644
E-shop vytvorili: kódovanie a programovanie - adwebs.sk, UX a dizajn - Roman Kováčik & DOUBLE ATELIER.

Zaregistrujte sa a získajte zľavy

Chcem sa zaregistrovať